Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Kompiuterio tinklo projektavimas: PĮ "Mindinga"

Kompiuterio tinklo projektavimas: PĮ "Mindinga"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įvadas. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Kompiuterinių tinklų technologijų apžvalga. Įmonės veiklos, organizacinės struktūros, padalinių geografinio išdėstymo bei poreikių analizė. Reikalavimų projektuojamam kompiuterių tinklui bei informacinei sistemai analizė. Galimų sprendimų analizė, bendrojo sprendimo parinkimas. Projektinė dalis. Adresų planų sudarymas. Maršrutizacijos protokolų bei intelektualių servisų parinkimas. Vietinių tinklų projektavimas. Branduolio ir paskirstymo tinko įrenginių bei įrangos parinkimas ir diegimas. Tinklo efektyvumo bei reikalingo ryšio kanalo su internetu skaičiavimas parinkimas ir diegimas. Kompiuterių tinklo įrangos išdėstymo ir kabelių sistemos projektavimas. Projektuojamo tinklo sandaros sudarymas. Tinklo įrenginių bei įrangos pirminės konfigūracijos lentelių sudarymas. Gedimų paieškos tinkle algoritmo suradimas. Darbo rezultatų apibendrinimas, išvados.

Ištrauka

Šiandieninis ryšių tinklas tampa vis sudėtingesniu, nes daugėja vartotojų, kurie dalijasi ta pačia periferine įranga, vis sudėtingesnė darosi tinklo konfigūracija, didėja vartotojų poreikis didesnėms informacijos perdavimo spartoms, atsiranda nauji duomenų perdavimo tinklai su naujomis galimybėmis ir teikiamomis paslaugomis. Ryšium su tuo būtina turėti tvirtą tinklų pagrindą, kurio pagrindinė savybė būtų universalumas bei su juo susijęs struktūrinis lankstumas ir ilgaamžiškumas. Visi šie momentai susiję su tinkle naudojamais kabeliais, komutacine įranga bei tinklo kabeline sistema.
Ypač svarbu, kad tinkle naudojami ryšių kabeliai galėtų dirbti plačiame darbo dažnių diapazone ir tarnautų tol, kol egzistuos tinklas. Jeigu tinkle bus naudojami reikiamos paskirties kabeliai, tai bus galima lengvai valdyti tinklo trafiką, nesunkiai atlikti pakeitimus ir išplėtimą bei pritaikymą naujoms tinklų rūšims. Priešingu atveju tinklas bus negyvybingas ir jo vystymas bei tobulinimas bus sunkiai įvykdomas. Jeigu suprojektuota ir realizuota ryšio sistema apvilia, jos vartotojai susidurs su prastovomis, bus prarandamas pelnas, firmos patirs nuostolius. Ryšium su tuo atsiranda dar didesnė blogybė – prarandamas operatorių ( tiekėjų) ir vartotojų (pirkėjų) tarpusavio pasitikėjimas.
Šiuo metu eksploatuojami šimtai vietinių tinklų su skirtingais parametrais, įranga, topologija, dydžiais, darbo algoritmais, architektūra ir organizacijos struktūra. Svarbiausia lokalinių tinklų charakteristika yra duomenų perdavimo greitis. Idealiu atveju siunčiant arba priimant duomenis iš lokalinio tinklo, užlaikymo laikas turi būti toks, kad atrodytu juk duomenis gauti iš konkretaus kompiuterio, o ne iš kažkurios vietos už tinklo ribų.
Lokaliniai tinklai turi būti ne tik spartus, bet ir adaptuojami. Vietiniai tinklai turi turėt lanksčią architektūrą, kuri leistu įrengti darbo stotys ten kur reikės, o vartotojai galėtu laisvai pridėt arba perkelt vidinius tinklo įrenginius ir kompiuterius, atjungti arba prijungti juos prie tinklo nesutrikdant tinklo darbo.
Projektuojant vietinį kompiuterinį tinklą pirmiausiai reikia įvertinti esamas sąlygas ir būsimus poreikius. Vietinio tinklo brangiausių ir sunkiausiai modernizuojamų tinklo dalių yra fizinis lygis – t.y. kabeliai. Jei įmanoma reikia pasinaudoti esančiais ir tik kur labai būtina, suprojektuoti naujus. Jei naudojami seni koaksialiniai kabeliai – juos reikėtų pakeisti, nes šie tinklai dirba nestabiliai. Kabelių keitimas dažnai kainuoja mažiau, nei naujų kanalų ir kabelių projektavimas ir instaliavimas. Projektuojant naujus, arba modernizuojant senus tinklus būtina:
1. pakeisti šakotuvus į komutatorius;
2. pakeisti arba nenaudoti pasenusių komutatorių, kurie nesuderinami su SNMP protokolu;
3. prie komutatorių jungti greitus šiuolaikiškus kompiuterius;
4. serverius prijungt tik prie greičiausių komutatorių prievadų;
5. sugrupuotus komutatorius, arba darbo grupių komutatorius jungt prie greitų komutatorių tik per kanalus, kurie palaiko didelį greitį;
6. pagrindinius segmentų komutatorius ir greitus komutatorius prie maršrutizatorių jungt tik per kanalus sugebančius palaikyti atitinkamą greitį.
Jei tinkle numatoma labai dažni darbo stočių perjungimai, pvz. konferencijų salėse, tada geriau pasirinkti nelaidinį tinklą WLAN, nes dažniausiai gedimai būna jungtyse tarp LAN ir DS (darbo stotis).

Viską išsiaiškinus fiziniame lygyje būtina pasirinkti tinklo tipą. Pasirinkimas irgi priklauso nuo to kas buvo naudojama lygi šiol. Jeigu tinkle nuolat persiunčiame didelius informacijos kiekius ir reikalaujama, kad uždelsimas visoms DS aptarnavimui būtų vienodas reiktų rinktis FDDI arba Token Ring tinklus (operatorių salės ir kita). Tai brangus variantas. Jei nėra griežtų reikalavimų kaip sujungiami ofisiniai kompiuteriai, tai pats pigiausias variantas yra Ethernetinis tinkas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto kursinis darbas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis2.54 MB
AutoriusJustinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE.Garla
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasElektronikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterio tinklo projektavimas PI Mindinga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • E.Garla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą