Išplėstinė paieška
 
 
 

IP telefonija

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

IP telefonijos atsiradimas. Kaip dirba IP telefonija. IP pokalbių grupavimas. Pokalbiai "kompiuteris-kompiuteris. Pokalbiai "kompiuteris-telefonas. Pokalbiai "telefonas-telefonas". IP telefonijos privalumai. IP telefonijos paslaugų apmokėjimo sąlygos. IP telefonija Lietuvoje (Penkių kontinentų" teikiamos IP telefonijos paslaugos). Išvados.

Ištrauka

Patogus bendravimo realiame laike būdas yra Interneto Telefonija, t.y. galimybė perduoti balsą Internetu. Aprūpinus kompiuterį reikalinga garso įranga (garso korta, kolonėlės arba ausinės, mikrofonas), galima paskambinti į bet kurį telefoną pasaulyje. Skambinti tokiu būdu partneriams užsienio šalyse yra keletą kartų pigiau, negu skambinti įprastu telefonu.
IP telefonija / Interneto telefonija (IP Telephony / IP Telefony) – balso perdavimo technologija per IP (voice over IP – VoIP ). Naudoja interneto protokolą tam, kad būtų galima organizuoti dvišalį balso ryšį. IP telefonija leidžia sujungti telefonų vartotojus, jeigu yra reikalingi suderintuvai (adapteriai), sujungti IP terminalus [3].
IP telefonijos tiekėjas (Internet Telephony Service Provider, ITSP) – operatorius, teikiantis IP telefonijos paslaugas [3].
Interneto telefonija gali būti puikus priedas tiek įprastiniam, tiek mobiliajam ryšiui. O IP telefoniją naudojant kasdien ir labai dažnai, ji galėtų būti ir kaip puikiausia alternatyva. Kad ir kaip galbūt nenorėsite tuo patikėti, tačiau tai taip pat vienas iš pigiausių būdų skambinti iš asmeninio kompiuterio arba specialaus IP telefono bet kurios pasaulio valstybės abonentui. Galėsite kalbėti su savo artimaisiais, giminaičiais, draugais, o taip pat ir verslo partneriais. Norint naudotis IP telefonija, reikia specialios įrangos, bet nereikia daryti ypatingų pakeitimų programinėje ar techninėje tinklo dalyje. Visa IP įranga naudoja jau esamus tinklo išteklius.

1992 metais vyko pirmieji garso ir vaizdo perdavimo interneto magistralėmis bandymai. Po trijų metų sukurtas srautinis duomenų perdavimo būdas. Pasaulio šviesą išvydo "RealAudio". Vietoj įprasto pirmagimio klyksmo ši pasiūlė pasiklausyti internetinių radijo transliacijų, o ūgtelėjusi ėmė siūlyti ir vaizdą. Gimė "VocalTech" kūdikis – pirmoji telefono pokalbių programa Internet Phone [1, 123]. Įdiegus šią programą kompiuteryje su garso plokšte bei mikrofonu, vartotojas galėjo kalbėtis su kitu tokiu pat vartotoju, prisijungusiu prie interneto. Ši programa turėjo būti įdiegta abiejų vartotojų kompiuteriuose. Nepaisant prastos kokybės dėl paketinio perdavimo ir nepakankamo interneto pralaidumo, šis sumanymas pasirodė patrauklus, ir gana greitai rinkoje pasirodė analogiški konkurentų produktai. Ir atsivėrė vartai iš interneto erdvės į telefono pasaulį. Ne visi, oi ne visi tokiais reiškiniais buvo patenkinti. Štai 1996 metais JAV telefono kompanijos kreipėsi į teismą prašydamos uždrausti telefoninius pokalbius internetu. Deja, deja, įsibėgėjusio traukinio nesustabdysi, ir apskritai kai kurių nelaukia. Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga priėmė balso ir vaizdo perdavimo paketiniu tinklu standartą H.323 [1, 123]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis88.06 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/Dėstytojasasist. D. Balbonas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word IP telefonija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
  • asist. D. Balbonas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą