Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>IP telefonija (2)

IP telefonija (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. IP telefonija. IP telefonijos atsiradimo istorija ir prognozės. IP telefonijos technologiniai aspektai. Ko reikia norint pasinaudoti IP telefonijos paslaugomis ir kaip tai veikia? Skambinimas iš kompiuterio į kitą kompiuterį. Skambinimas iš kompiuterio į paprastą telefoną. Skambinimas iš paprasto telefono į kompiuterį. Skambinimas iš paprasto telefono į paprastą telefoną pasinaudojant internetu. IP telefonijos pliusai ir minusai. Išvados.

Ištrauka

Telefonas jau seniai yra tapęs būtinybe, be kurios negalime įsivaizduoti savo gyvenimo. Telefonu mes bendraujame, palaikome ryšį su artimais žmonėmis, klientais, bendradarbiais. Toks bendravimas mus verčia apmokėti didžiules sąskaitas už telefoną. Galime prisimint tuos laikus, kuomet pokalbio minutės nebuvo skaičiuojamos, vietiniai pokalbiai buvo nemokami, nebuvo jokių sujungimo mokesčių. Tokie laikai IP telfonijos pagalba vėl sugrįžo į mūsų namus.
Šiuo metu galima paskambinti draugui, esančiam toli užsienyje, į mobilųjį telefoną už tokią kainą, tarsi jis būtų Lietuvoje – šią galimybę suteikia skambučių internetu paslauga – IP telefonija, o jei draugas taip pat naudojasi IP telfonijos paslaugomis, tai jam galima skambinti ir nemokamai.
IP telefonija greitai taps alternatyva fiksuotajam ryšiui, nes vidiniais numeriais ji leidžia kalbėti nemokamai.
Norit naudotis IP telefonijos paslaugomis, tereikia turėti internetą. Taip pat yra galimybė prijungti paprastą telefona prie interneto ir juo kalbėtis su kuo tik norite. Tam reikalningas specialus suderintuvas.


IP telefonija (angl. Internet Telephony, arba Voice over IP, VoIP) - balso ryšys perduodamas duomenų perdavimo tinklais naudojant interneto protokolą.
Tokiuose tinkluose informacija, nepriklausomai nuo jos pobūdžio (vaizdinė, garsinė, tekstinė) yra suskaidoma į individualius skaitmeninius paketus, kurie į savo tikslą juda visiškai nepriklausomai vienas nuo kito, o atsižvelgia į tam tikros tinklo dalies apkrovimą. Kiekvienas paketas yra "įvelkamas" į koduotą "voką" (TCP). Tokiu būdų informaciją gaunantis įrenginys iš siunčiančio įrenginio turi užklausti informaciją apie trūkstamus paketus, sutvarkyti gautus paketus reikiama tvarka ir galų gale atkoduoti juose esančius duomenis bei juos paversti atitinkama informacija.
Pagrindinė problema naudojant duomenų perdavimo tinklus realaus laiko pokalbiams buvo ta, kad aukščiau aprašytas procesas turi vykti itin sparčiai ir pati duomenų perdavimo kokybė turi būti tinkama, kad nebūtų uždelsimų bei iškraipymų. Nors iš pradžių atsiradusi programinė ir techninė įranga neleido užtikrinti tinkamos kokybės pokalbio perdavimo, tačiau laikui bėgant technologijos tobulėjo ir šiai dienai galima teigti, kad balso perdavimo kokybė beveik atitinka tradicinės balso telefonijos standartus.

Pirmieji bandymai persiųsti garso signalą per duomenų paketų tinklus buvo 1970 pabaigoje 1980 pradžioje. 1970 metų pabaigoje buvo diskuotuojama ir vykdomi eksperimentai siunčiant garsą suskaidytą į atskirus paketus per ARPANET tinklą, taip pat buvo pirmą kartą išbandomas Inernetas naudojant IP protokolą ir specialių kodavimų ir paketų sudarymo įrangą. Tikrasis IP telfonijos vystymasis prasidėjo 1995 metais. VocalTec buvo pirmoji, kuri pristate IP telefonijos pirma produktą – programą kuri sujungė du kompiuterius per IP tinklą. Produktas idealiai tiko internetui. Iš karto po to pasirodė keletas naujų programinių paketų. 1996 metais atsirado pirmieji bandomieji telefonai kurie veikė tarp IP protokolo pagrindu veikiančių tinklų ir paprastų telefonų tinklų. 1997 metais Delta Three pristatė pirmą paslaugą telefonas su telefonu komerciniam naudojimui.
Ateityje IP telefonija bus naudojama tarp mobilių IP tinklų kaip kad GPRS (General Packet Radio Service) ar UMTS (Universal Mobile Telecommunications System). Tai yra nauja galimybė mobiliosiso telfonijos operatoriams, kadangi jie neturi statyti atskirų tinklų ar jų dalių garsui ir duomenims. Tai taip pat naujos galimybės sukurti naujas programas mobiliesiems telefonams. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-14
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis37.08 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word IP telefonija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą