Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>IP - internetinis protokolas

IP - internetinis protokolas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. IP struktūra ir versijos. IP datagrama. IP datagramos formatas. Fragmentavimas. IP maršrutizavimas. Tiesioginiai ir netiesioginiai maršrutai. IP maršrutizavimo lentelė. IP maršrutizavimo algoritmas. Išvados.

Ištrauka

Interneto protokolai yra populiariausi atvirosios sistemos protokolai, kadangi jie gali būti labai sėkmingai taikomi tiek LAN, tiek WAN tinkluose. Interneto protokolai – ryšio protokolų rinkinys, iš kurio geriausiai žinomi Transmission Control Protocol (TCP) ir Internet Protocol (IP).
IP (Internet Protocol) – tai tarptinklinis protokolas, kuriame paketai siunčiami tarp galinių įrenginių skirtingais maršrutais. Jis leidžia efektyviai paskirstyti resursus, kadangi paketai yra siunčiami maršrutais be mažiausios spūsties. Taigi IP yra protokolas, kuris dengia žemiau jo esntį fizinį tinklą, sukurdamas virtualaus tinklo vaizdą. IP neprideda patikimumo, klaidų taisymo atstatymo ir srautų kontrolės į jau egzistuojančio tinklo sąsajos protokolą. Paketai (datagramos), pasiųsti IP tinklu, gali būti prarasti, pamestas jų eiliškumas ar dubliuoti. Tačiau IP į tai nekreipia dėmesio, nes šiomis problemomis turi rūpintis aukštesnieji lygmenys.
IP struktūra ir versijos
Kadangi tikslas yra išnagrinėti IP protokolą, tai svarbiausias yra OSI modelio 3 sluoksnis. Šio sluoksnio darbas organizuojamas pačios operacinės sistemos. Šiuo metu naudojama 2 sluoksnio standartinė versija vadinama IPv4 (ketvirtos kartos interneto protokolas). Šis sluoksnis diktuoja sąlygas aukštesnių sluoksnių darbui, nes visi jie turi sugebėti dirbti su tam tikros kartos IP protokolu. Internete IP protokolas palaiko paketų maršrutizavimo bei adresavimo funkcijas.

IPv6 – tai nauja interneto protokolo (IP) versija, sukurta tam, kad pakeistų dabar naudojamą IPv4 protokolą ir išspręstų su juo susijusias problemas. Naujoji versija gerokai patobulinta tokiose srityse, kaip: saugumas, mobilumas, paslaugos kokybės užtikrinimas, tinklo architektūros bei marštutizavimo dinamiškumas. Todėl IPv6 geriausiai pritaikytas dažnai kintančių parametrų tinklams. Kad kuo sklandžiau pereiti nuo IPv4 prie IPv6 buvo sugalvotas ne vienas mechanizmas, kurie yra nuolat tobulinami. Tikimasi, kad IPv6 po truputį pakeis IPv4, nors abu protokolai veiks kartu visą perėjimo laikotarpį. Lyginant su IPv4, naujoji versija suteikia žymiai didesnę adresų erdvę (adreso ilgis padidėjo nuo 32 bitų iki 128). IPv6 adresai užrašomi nauja forma: tai šešioliktaine skaičiavimo sistema koduojami adresai. Be to, opcijos esti atskirose antraštėse. Siuntėjas gali identifikuoti siunčiamų paketų prioritetus. Dar vienas pranašumas tas, kad IPv6 smarkiai padidina įrenginių, kuriuos galima prijungti prie interneto, skaičių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-28
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis51.11 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word IP internetinis protokolas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą