Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>LAN tinklų architektūrų lyginamoji analizė

LAN tinklų architektūrų lyginamoji analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įžanga. Literatūros apžvalga. Pagrindinės topologijos. Šynos topologija. Žiedinė topologija. Token Ring. FDDI. Žvaigždinė topologija. Kompleksinės topologijos. Grandininiai sujungimai. Hierarchinės topologijos. Hierarchiniai žiedai. Hierarchinės žvaigždės. Hierarchinės kombinacijos. LAN technologijų palyginimo lentelė. Išvados.

Ištrauka

LAN Local Area Network (vietinis tinklas) kompiuterių ir kitų tinklo įrenginių tarpusavio sujungimas plote iki kelių kilometrų. Pirmieji LAN atsirado IBM kompanijoje. Kam reikalingas LAN? LAN pagalba galimas naudotis bendrais failais ir programomis, duomenų bazėmis, tinklo įrenginiais (spausdintuvai), lenvai komunikuoti tarpusavyje elektroniniu paštu) ir kt. Dažniausiai lokalus tinklas yra formuojamas vienoje organizacijoje (kompanijoje) ir jos padaliniuose ir yra skirtas kaupti, apdoroti tos organizacijos duomenis. Skalndus kompanijos darbas, duomenų surinkimas ir apdorojimas galės būti užtikrintas tik tinkamai organizavus vietinį tinklą. Norint organizuoti pilnai poreikius tenkinantį vietinį tinklą, būtina tinkamai pasirinkti jo topologiją.
Tinklo topologija – tai ne tik jo sujungimo schema, ji nusako kokie kabeliai naudojami sujungimams ir koks bus naudojamas duomenų perdavimo metodas. Topologijos gali būti nagrinėjamos iš fizinės ar loginės pusės.
Fizinė topologija – apsako geometrinį LAN sudarančių komponentų išdėstymą. Topologija nėra tinklo žemėlapis. Tai griečiau teorinis sumanymas, kuris grafiškai perteikia LAN formą ir struktūrą.
Loginė topologija – nusako galimus tinko elementų porų, kurios gali komunikuoti tarpusavyje, sujungimus. Tai naudinga nusakant kurie tinklo galiniai taškai gali komunikuoti su kitais tinklo galiniais taškais ir ar šios, galinčios komunikuoti poros, turi tiesioginį fizinį sujungimą tarp savęs.

Literatūros apžvalga
Rašant referatą buvo naudotasi lengviausiai prieinamu informacijos šaltiniu – internetu. Tiesa informacjos lietuvių kalba beveik nėra, bet pakankamai informacijos galima rasti rusų ir anglų kalbomis. Daugiausiai buvo naudotasi svetainėse www.cisco.com ir www.citforum.ru pateikta medžiaga. Kai kuriose, mažai žinomose, svetainėse esančios medžiagos negalima laikyti patikima, nes kai kurie teiginiai tuose pačiuose straipsniuose prieštarauja vieni kitiems. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-03
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis120.27 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2003 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word LAN tinklu architekturu lyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą