Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Daiktai, kaip civilinės teisės objektai (2)

Daiktai, kaip civilinės teisės objektai (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Daiktų sąvoka. Daiktų klasifikacija. Nekilnojamieji ir kilnojamieji daiktai. Pakeičiamieji ir nepakeičiamieji daiktai. Suvartojamieji ir nesuvartojamieji daiktai. Dalieji ir nedalieji daiktai. Išimti iš apyvartos, ribotai esantys apyvartoje ir neišimti iš apyvartos daiktai. Įprastinę vertę, išskirtinę vertę, asmeniniais tikslais pagrįstą vertę turintys daiktai. Apibūdinti individualiais ir rūšiniais požymiais daiktai. Pagrindiniai ir antraeiliai daiktai. Namų apyvokos daiktai. Išlaidos daiktui. Daikto valdymas. Valdymo pabaiga. Servitutas. Uzufruktas. Užstatymo teisė. Hipoteka. Įkeitimas. Nuosavybės teisė. Bendrosios nuosavybės teisės nuostatai. Atidalijimas iš bendrosios dalinės nuosavybės. Savininkų teisių garantijos ir gynimas. Išvados.

Ištrauka

Civilinio teisinio santykio objektas yra tai, į ką nukreiptos šio santykio turinį sudarančios subjektinė civilinė teisė ir pareiga. Tokie objektai gali būti: a) daiktai; b) pinigai; c) vertybiniai popieriai; d) kitas turtas bei turtinės teisės; e) veiksmai, pavyzdžiui, daikto pagaminimas ar taisymas, remontas, daiktų pervežimas ar kitokių paslaugų suteikimas ir kt; e) intelektinės veiklos rezultatai, pavyzdžiui, mokslo, literatūros ar meno kūriniai, moksliniai atradimai, išradimai, racionalizaciniai pasiūlymai; f) informacija; g) asmeninės neturtinės vertybės, kuriomis laikomos neturinčios materialinio turinio vertybės, neatskiriamai susijusios su asmenybe (piliečių bei juridinių asmenų garbė ir orumas).
Daiktai yra labiausiai paplitęs civilinės teisės objektas, kadangi dauguma civilinių teisinių santykių atsiranda būtent dėl daiktų. Savo darbe aptarsiu daiktus, kaip civilinės teisės objektus, jų rūšis.

Viena iš labiausiai paplitusių civilinės teiaės objektų rūšių yra daiktai. Reikia pripažinti, kad teisiniu požiūriu daiktai gali būti tiek gamtos, tiek žmogaus darbu sukurti dalykai. Neabejotina, kad anksčiau visi tokie daiktai galėjo būti panaudoti tam tikriems materialiems arba kultūriniams žmogaus poreikiams tenkinti.
Teisiniu požiūriu daiktais nebuvo laikomi materialaus pasaulio dalykai, egzistavę gamtoje, bet, esant nepakankamam mokslo ir technikos lygiui, negalėję būti panaudoti žmogaus poreikiams tenkinti.
Tačiau plėtojantis mokslui ir technikai, kartu kuriant naujus daiktus, galinčius tenkinti vis didėjančius žmogaus poreikius ir būti civilinės teisės objektu, kaip neišvengiama kol kas pasekmė atsirado ir kai kurie materialaus pasaulio dalykai, negalį tenkinti jokių materialių arba kultūrinių žmogaus poreikių. Tai pirmiausia įvairios kenksmingos atliekos, kurių negalima perdirbti ir kokiu nors būdu pritaikyti žmogaus poreikiams tenkinti.
Todėl reikėtų pripažinti, kad dabar teisiniu požiūriu, matyt, ne kiekvienas daiktas gali tenkinti tam tikrus materialius arba kultūrinius žmogaus poreikius.
Taigi tiksliausia būtų daiktus, kaip daiktinės teisės objektą, apibrėžti šitaip: daiktai - tai iš gamtos pasisavinti arba gamybos procese sukurti materialaus pasaulio dalykai. Daiktai gali patenkinti tam tikrus materialinius ar kultūrinius žmogaus poreikius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-05
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis37.63 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daiktai kaip civilines teises objektai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą