Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Daiktai, kaip civilines teises objektai (3)

Daiktai, kaip civilines teises objektai (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Daiktai ir jų rūšys. Nekilnojamieji ir kilnojamieji daiktai. Pakeičiamieji ir nepakeičiamieji daiktai bei individualiais ir rūšies požymiais apibūdinti daiktai. Suvartojamieji ir nesuvartojamieji daiktai. Dalieji ir nedalieji daiktai. Išimti iš apyvartos, ribotai esantys apyvartoje ir neišimti iš apyvartos daiktai. Įprastinę vertę, išskirtinę vertę, asmeniniais tikslais pagrįstą vertę turintys daiktai. Pagrindiniai ir antraeiliai daiktai. Namų apyvokos daiktai. Daiktinės teisės suvaržymai. Išlaidos daiktui. Daikto valdymas. Valdymo atsiradimas. Daikto valdymo pasibaigimas. Valdymo gynimas ir pažeidimas. Nuosavybės teisė. Bendrosios nuosavybės teisė. Kitos daiktinės teisės. Daiktų registravimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę ir užtikrinus pagrindines asmens teise ir laisves, atsirado galimybė ir būtinumas sukurti daiktinės teisės institutą, kuris jau buvo plačiai žinomas pasaulinės teisės teorijai. Naujajame LR Civiliniame kodekse (patvirtintas 2000 liepos mėn.) daiktinei teisei kaip civilinės teisės šakai buvo paskirta netgi visa knyga. O tai rodo šios teisės svarbą žmonių gyvenime. Daiktinė teisė skirstoma į keletą šakų (tokių kaip nuosavybės teisė, turto patikėjimo teisė ir t.t.).
Daiktai yra bene svarbiausi daiktinės teisės objektai (tiesa kitose teisėse taip pat figūruoja daiktų sąvoka, tačiau ne taip ryškiai kaip daiktinėje), nes vis labiau vystantis žmonijai atsirado tokios sąvokos kaip nuosavybė ir turtas, kuriems reikėjo duoti kažkokį civilinį statusą, kad toji nuosavybė būtų saugi ir neliečiama. Taigi dabar daiktas yra materialiojo pasaulio dalykas, galintis patenkinti tam tikrus materialinius ar kultūrinius asmens poreikius. Be abejo daiktai, kaip civilinės teisės objektai yra skirstomi į daugelį grupių pagal turimas savybes ar paskirtį.
Detalesnius daiktų skirstymus aš pabandysiu aprašyti šiame referate, trumpai paliesdama ir nuosavybės teisę bei kitas daiktines teises, nes ir jose figūruoja daiktai ir jų įgaunamas statusas. Taip pat pakalbėsiu apie daiktų valdymą, registravimą bei iškylančias problemas susijusias su daiktų valdymu, taip pat kaip ir su registravimu.

Yra kelios civilinės teisės objektų rūšys - tai dokumentai, vertybiniai popieriai, asmeninės neturtinės teisės, pinigai bei svarbiausia iš visų rūšių - daiktai. Daiktus Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 4.1 straipsnis apibūdina kaip iš gamtos pasisavintus arba gamybos procese sukurtus materialaus pasaulio dalykus. Daiktai, kaip objektai figūruoja daugelyje civilinės teisės šakų, antai kaip daiktinėje teisėje ir jos dalyse - nuosavybės teisėje, turto patikėjimo teisėje ir t.t. Būtent dėl daiktų atsiranda daugelis civilinių teisinių santykių.
Skirtingi daiktai, be abejo, turi ir skirtingas fizines savybes, taip pat skiriasi jų paskirtis bei ekonominė reikšmė. Nevienodiems daiktams dažnai nustatomas ir nevienodas teisinis rėžimas. Būtent dėl šios priežasties daiktai ir klasifikuojami į rūšis pagal įvairius kriterijus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-20
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis32.46 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Daiktai kaip civilines teises objektai (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą