Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis (5)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Atmintis. Bendrasis apibūdinimas. Atminties procesai. Bendras apibūdinimas. Įsiminimas. Saugojimas. Atsiminimas. Atpažinimas. Atgaminimas. Prisiminimas. Atminties rūšys. Bendras apibūdinimas. Motorinė atmintis. Vaizdinė atmintis. Emocinė atmintis. Žodinė atmintis. Individualūs atminties skirtumai. Atminties struktūros. Trys atminties struktūros. Jutiminė atmintis. Trumpalaikė atmintis. Ilgalaikė atmintis. Ilgalaikės atminties rūšys. Sąmoninga atmintis. Nesąmoninga atmintis. Išvados.

Ištrauka

Atmintis yra vienas iš psichikos procesų, kurio dėka mes esam istorinės būtybės,t.y. suvokiam save kaip egzistuojančius laiko tėkmėje su praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Bendra prasme atmintis gali būti apibūdinta kaip gebėjimas išsaugoti ir prireikus atgaminti bei panaudoti patyrimo istoriją. Šiame savo savarankiškam darbe apžvelgsiu atminties bendrą apibūdinimą, jos veikimą ir rūšys, pagrindinius atminties procesus ir jų skirtumus, įsiminimo, išsaugojimo ir atgaminimo principus, biologinius atminties mechanizmus bei atminties lavinimą.
Atmintis- individo gebėjimas įsiminti, sisteminti, išlaikyti tai, kas patirta ir prireikus vėl grąžinti šią informaciją į sąmonę, ja remtis mąstant ir elgiantis.
Nors ir turime šį paprastą apibrėžimą, pati atmintis kaip objektas visai nėra aiški, kadangi nuo pat mąstymo pradžios žmonės stengėsi išsiaiškinti, kodėl mes prisimename matytus, girdėtus, jaustus ar net sapnuotus dalykus. Šis procesas yra svarbiausias protavimui, mokymuisi, problemos suvokimui, sprendimo priėmimui bei tapatumo konstravimui.
Neaiškumas iškyla dėl to, kad žmogaus atmintis iš prigimties yra netobula, pavyzdžiui, pamačius paveiksliuką, kuriame pavaizduotas medis, ir po kiek laiko bandant prisiminti, kaip tas medis atrodo, smegenų sukurtas atvaizdas nėra lygiai toks pat, kaip originale. Trūksta dalies informacijos, tačiau vietoj trūkstamos informacijos panaudojama iš patirties gauta informacija. Atmintis yra labai dinamiškas procesas, atsiminimai yra kuriami, pasitelkiant patirtį ir atsiminimus apie kitus dalykus, kurie taip pat nėra visiškai tokie, kokie buvo realybėje. Kitas klausimas – kiek reali yra pati patirtis (juk žinome, kad psichoanalitikai gali "įdiegti" tam tikrą patirtį, kurios niekuomet nepatyrėme: nematėme, nejautėme ar negirdėjome per savo tiesioginį santykį su tikrove).Tačiau pirmiausia norėčiau supažindinti su sąvoka atmintis.
Bendrasis apibūdinimas.Atmintis yra ankstesnio patyrimo atspindys,kurį sudaro įsiminimas,išlaikymas ir atsiminimas to, kas anksčiau buvo pažinta, išgyventa ir veikta. Atmintis jau senovės filosofams buvo įdomus tyrimų objektas. Platonas teigė, jog mintys ir jausmai atmintyje palieka antspaudus, panašiai kaip paliekami įspaudai vaško lentelėje. Ši idėja nepajudinamai gyvavo iki 19 a. Tada Hermanas Ebbinghausas sugalvojo ištirti taip vadinamą "grynąją atmintį". Pirmas klausimas, į kurį bandė atsakyti savo eksperimentais buvo: "Kaip bendras medžiagos mokymosi laikas siejasi su vėlesniu atsiminimu?". Eksperimentuodamas su beprasmiškais skiemenimis, aptiko, kad ryšys tarp mokymosi medžiagos pakartojimų skaičiaus pirmą dieną ir pakartojimų antrą dieną yra tiesinis: kuo daugiau kartojama pirmą, tuo mažiau reiks kartoti antrą dieną. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.13 KB
Autoriusinu
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasInga Kazlauskienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmintis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-09-18 IP: 213.197.129.54
    renata sako

    geras

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija
  • Inga Kazlauskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą