Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis (6)

  
 
 
12345
Aprašymas

Atmintis. Atminties rūšys. Ilgalaikės atminties. Trumpalaikė arba darbinė atmintis. Ultratrumpalaikė atmintis. Metaatmintis. Jutiminė atmintis. Ilgalaikė epizodinė atmintis. Mechaniškoji atmintis. Mechaniškoji atmintis. Semantinė atmintis. Girdimoji, regimoji ir judinamoji atmintis. Niveliacija ir precizija. Atminties procesai. Įsiminimas. Laikymas. Išmokimas. Atsiminimas. Užmiršimas. Atminties lavinimas. Įsiminimo lavinimas. Atsiminimo lavinimas. Atminties reikšmė.

Ištrauka

Atmintis yra įvairiai įgyjamos informacijos kaupimas mūsų sąmonėje. Iš dalies ji apima ir kaip paveldą perimtą bei prenatalinėje būsenoje (vaisiui vystantis motinos kūne) įgytą informaciją, nuo kurios priklauso organizmo raida ir instiktyvus elgesys. Psichologijos veikaluose atmintis aiškinama kaip psichikos procesas, kurio metu ankstesnė patirtis ir informacija įsiminama, laikoma ir vėliau atsimenama.
Norint atsiminti, bet kokį įvykį, reikia, kad mūsų smegenis pasiektų informacija, kuri būtų išlaikoma, o vėliau vėl atgaivinama.
Ilgalaikės atminties posistemė ilgai (valandas, metus, net dešimtmečius) išlaiko informaciją - žinias, mokėjimus, įgūdžius. Duomenys į ilgalaikę atmintį dažniausiai perkeliami ir fiksuojami kartojimu, kuris vyksta trumpalaikėje atmintyje. Ilgalaikėje atmintyje mes laikome daugybę informacijos. Manoma, kad ilgalaikėje atmintyje informacija tvarkoma dviem būdais. Vienas jų - semantinė informacija sugrupuojama į hierarchines struktūras (sąvokos skirstomos į abstraktesnes, giminines ir rūšines). Kitu būdu dažniau tvarkomos buitinės kategorijos - sąvokos grupuojamos apie vieną ar keletą kategorijų, vadinamųjų prototipų. Kartu ilgalaikėje atmintyje laikomoje semantinėje informacijoje atsispindi tos informacijos vertinimas. Be to, ilgalaikėje atmintyje saugomi tiesioginiai potyriai - fiziniai informacijos požymiai ir įspūdžiai. Ilgalaikė atmintis yra mūsų patirties saugykla. Žinoma, jog atminties informacinė apimtis didžiulė.
Trumpalaikė arba darbinė atmintis – tai riboto talpumo atmintis, tarnaujanti tam, kad matytų nematydami (veidai gatvėje) ar girdėtų negirdėdami (triukšmas, žodžiai). Trumpalaikėje atmintyje nepakeista, nekoduota informacija, greičiausiai kontūrinės srovės pavidalu, išlaikoma maždaug apie 2 minutes. Tuo metu įsiminimo procesą lengva sutrikdyti, informacija gali išsitrinti. Šį procesą pagerina ir vaizdinės priemonės (vizualizacija). Trumpalaikė atmintis nuo ilgalaikės skiriasi tuo, kad joje gali būti laikomas tik nedidelis informacijos kiekis - ne daugiau kaip 72 elementai. Ši apimtis tolygi dėmesio apimčiai. Ši atminties rūšis naudojama operatorinėse tarnybose, simultaniškai verčiant tekstą, suvokiant paskaitą. Trumpalaikė atmintis greitai siunčia tai, "Ką reikia įsiminti", į ilgalaikę atmintį, kur prisiminimai deponuojami ir priklauso nuo begalinės smegenų savybės kaupti informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis10.22 KB
AutoriusSaulenė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word atmintis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą