Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Pagrindinės sąvokos. Tyrimo objektas. Darbo tikslas – išanalizuoti atminties struktūrą, rūšis, procesus, individualius atminties skirtumus. Tyrimo metodika. Atmintis. Bendrasis apibūdinimas. Kaip koduojama informacija. Asociacijos ir jų rūšys. Atminties rūšys. Pagrindiniai atminties procesai. Individualūs atminties skirtumai. Kaip pagerinti atmintį. Išvados.

Ištrauka

Tikriausiai sunku aptikti sritį, kurioje nebūtų vartojama atminties sąvoka: psichologai kalba apie žmogiškąją atmintį, medikai – apie genetinę, istorikai – istorinę, tiksliųjų mokslų atstovai – kompiuterių ir kitų intelekto mašinų, sociologai – apie tautos. Ir nenuostabu, nes juk ir asmeniniame gyvenime atmintis ne paskutinėje vietoje.
Asmenybė – tai gyvas, konkretus žmogus su savo privalumais ir trūkumais, teigiamomis ir neigiamomis savybėmis. Ji yra nepakartojama, nes nerasime dviejų vienodos struktūros asmenybių, vienodų gabumų, interesų, charakterio ir kt. derinio. Ne išimtis ir atmintis. Juk kiekvieno žmogaus atmintis yra skirtinga.
Sakoma, jog atmintis – tai individo sugebėjimas įsiminti, sisteminti ir išlaikyti tai, kas patirta, ir prireikus vėl sugrąžinti tą informaciją į sąmonę, ja remtis mąstant ir elgiantis. Atmintis ir vaizduotė sieja mūsų praeitį su dabartimi ir ateitimi, padeda pažinimui, o drauge ir kiekvieno mūsų tobulėjimui pasirinktoje srityje.
Svarbiausi atminties procesai – įsiminimas, laikymas atmintyje ir atsiminimas. Be to, negalima nepaminėti ir užmiršimo. Atmetus atvejus, sukeliančius nemalonias situacijas, užmiršimui turėtume būti dėkingi, kad "neperkaista" mūsų psichika nuo informacijos pertekliaus. Užmiršdami atsiejame reikšmingus dalykus nuo mažiau reikšmingų, galime sisteminti informaciją.
Atmintis – svarbiausia žmogaus psichikos funkcija. Bet koks išmokimas remiasi atmintimi. Atmintis yra būtina. Jei neturėtume atminties, nieko neišmoktume, nesusiformuotų jokie įgūdžiai, tiesiog negalėtume išgyventi.
Darbo objektas – atmintis.
Darbo tikslas – išanalizuoti atminties struktūrą, rūšis, procesus, individualius atminties skirtumus.
Darbo uždaviniai – išstudijuoti literatūrą susijusią su atmintimi.
Darbo atlikimo metodas – literatūros, straipsnių analizė.
Darbo rezultatų panaudojimo sritys – šiuo darbu gali pasinaudoti studentai, asmenys kurie domisi atmintimi, taip pat dėstytojai paskaitų metu.
"Pažinimu gauti įspūdžiai nepradingsta nustojus veikti juos sukėlusiems dirgikliams. Vieni jų išlieka trumpesnį, kiti – ilgesnį laiką ir sieja asmenybės praeitį su dabartimi ir ateitimi. Atmintis yra ankstesniojo patyrimo atspindys, kurį sudaro įsiminimas, išlaikymas ir atsiminimas to, kas anksčiau buvo pažinta, išgyventa ir veikta". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis28.17 KB
Autoriusjolanta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmintis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-04-25 IP: 212.59.13.233
    Elena sako

    Ilgas darbas, pakankamai issamus.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Utenos kolegija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą