Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis. Mąstymas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Atmintis. Atminties rūšys. Motorinė atmintis. Vaizdinė atmintis. Emocinė atmintis. Žodinė arba verbalinė atmintis. Šių rūšių pagrindu nustatomi atminties tipai. Atminties procesai. Mąstymas. Mąstymas kaip veiklos rūšis. Mąstymo rūšys. Mąstymas kaip psichinis procesas. Mąstymo operacijos. Mąstymo formos. Mąstymas kaip bendravimo priemonė. Atimtis. Trumpalaikės atminties apimties nustatymas pagal Džekobso metodiką. Mąstymas. "Vaikiško" suaugusiųjų mąstymo tyrimas.

Ištrauka

Atmintis vienas iš psichinių procesų. Dėka atminties suvokiame save egzistuojančius laike. Atmintis – tai gebėjimas išsaugoti ir prireikus atgaminti patyrimo istoriją.
Platonas teigė, kad atmintis yra sielos savybė; siela atsimena tai, ką ji žinojo kol atėjo į kūną. Platonas visiškai nesiejo atminties su išmokimu.
Aristotelis teigė, kad atimtis turi specialų objektą – praeitį. Jis sako, kad atmintis buvusio įspūdžio suvokimas. Jis skyrė atmintį ir prisiminimą – tai jo klaida. Prisimenant pagal Aristotelį, turi dalyvauti mąstymas, protas. Jis pradėjo nagrinėti kur atmintis yra kūne, kur ji lokalizuota, jis atmintį priskyrė širdžiai.
Atmintis taip pat yra informacijos apdorojimo sistema, kuri aktyviai koduoja, saugoja ir atgamina informaciją.
Kognityvinės krypties psichologai neskaido atminties į atskiras asociacijas, bet į atmintį žiūri kaip į kompleksišką fenomeną, kuris koduoja, išsaugo ir suaktyvina informaciją. Kognityvinės krypties atstovai Atkinson (1968) ir Shiffrin (1971) sukūrė daugiapakopį atminties modelį:
- Sensorinis registras. Informacija gaunama iš aplinkos, ji saugoma 1-2 sekundes, tokia forma kokia ji pateikta iš aplinkos. Informacija gali būti: vaizdinė, garsinė, motorinė.
- Trumpalaikė atmintis. Informacija būna apie 15 sekundžių; ji jau koduojama. Miller sakė, jog apimtis yra 7±2 informacijos vienetai. Informacija gali būti: verbalinė (užkoduota garsais), vizualinė (užkoduota vaizdais), semantinė (užkoduota pagal prasmę).
- Ilgalaikė atmintis. Informacija gali būti labai ilgą laiką; informacija taip pat užkoduota. Informacija gali būti: verbalinė, vizualinė, semantine forma.
Kiekviena pakopa turi savo charakteristikas. Šis modelis nebuvo visiškai naujas, jau 1890m. William James pasiūlė tokį modelį:
1. Atmintis po vaizdo
2. Pirminė atmintis
3. Antrinė atmintis
Atkinson ir Shiffrin modelis:
1. Kai informacija patenka į sensorinį registrą ji palyginama su informacija esančia ilgalaikėje atmintyje ir jeigu yra atitikimas informacija yra atpažįstama ir tuomet talpinama į trumpalaikę atmintį kaip žinoma informacija, su kuria individas jau yra susidūręs. Modelio atpažinimas – informacijos palyginimas sensoriniame registre su ilgalaike atmintimi. Kaip informacija bus užkoduota trumpalaikėje atmintyje priklauso:
a) Kokiu būda bus įsimintina (pvz.:verbaliniu)
b) Priklauso nuo pačios užduoties (ką reikės daryti su ta informacija)
2. Iš trumpalaikės atminties, dėka kartojimo, informacija perkeliama į ilgalaikę. Ilgalaikės atminties talpa neribota.
Informacija gali būti užmiršta bet kuriame lygyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-21
DalykasKognityvinės psichologijos namų darbas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.35 KB
Autoriusilona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmintis. Mastymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą