Išplėstinė paieška
 
 
 

Mąstymas ir jo ypatybės

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Mąstymas – tai apibendrintas tikrovės pažinimas. Mąstymas yra teorinis tikrovės pažinimas. Mąstymas veiksmais, vaizdais ir sąvokomis. Mąstymas ir kalba. Mąstymo platumas. Mąstymo konkretumas. Mąstymo gilumas. Mąstymo savarankiškumas. Mąstymo lankstumas. Mąstymo nuoseklumas. Mąstymo greitumas. Išvados.

Ištrauka

Tikrovės daiktai ir reiškiniai veikdami mūsų jutimo organus leidžia pažinti jų savybes ir juos pačius kaip nedalomą visumą. Deja, daugelis reiškinių neprieinami mūsų jutimams. Regos analizatorius priima 380-780 milimikronų ilgio elektromagnetines bangas, todėl mes skiriame spalvas. Trumpesnių nei 380 milimikronų ir ilgesnių nei 780 milimikronų bangų nematome. Ausis priima oro bangų virpesius, kurių dažnis nuo 16 iki 20000 hercų. Mažesnio ar didesnio dažnio garsų negirdime. Bičių matomų spalvų, delfinų ir šikšnosparnių girdimų garsų diapazonas kitoks.
Kaip sužinome apie jutimams neprieinamų reiškinių buvimą senovėje ir tilimuose dangaus kūnuose vykstančius procesus? Kuo remdamasis kelių policininkas, pažvelgęs į alkotesterio parodymus, teigia, kad į jį pūtęs asmuo gėrė alkoholį, o ginklų ekspertas, apžiūrėjęs įvykio vietoje rastą kulką, pasako, kokiu ginklu šauta? Juk šių įvykių jie tiesiogiai nematė. Išgėręs vairuotojas netgi neigia tai, kad gėrė alkoholį.
Daugelį tikrovės reiškinių, neprieinamų jutiminiam pažinimui, pažįstame dėl sudėtingų psichikos procesų. Jau suvokiant daiktą sąmonėje sujungiami ne tik skirtingos kokybės jutimai (regos, klausos, kvapo ir t.t.), bet į suvokiamo objekto vaizdo visumą įtraukiami elementai iš ankstesnės patirties. Pavyzdžiui, valgykloje matydami atnešamą patiekalą ne tik matome jo formą, spalvas, juntame kvapą, bet žinome ir jo skonį. Įvairiausiais jutimais gaunama informacija jungiama su jau atmintyje esančia, mintyse nagrinėjama, pertvarkoma, lyginama informacija, nustatomi atskirų faktų tarpusavio ryšiai, vienų reiškinių priklausomybė nuo kitų, jų nesuderinamumas ir t.t. Tokie sudėtingi psichikos procesai vadinami mąstymu.
Mąstymas apibūdinamas kaip apibendrintas ir netiesioginis tikrovės atspindėjimo sąmonėje procesas, leidžiantis pažinti ne tik tikrovės daiktus, įvykius ir kitus reiškinius, bet ir jų santykius bei priežastinius reiškinius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-18
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.77 KB
AutoriusV
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mastymas ir jo ypatybes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą