Išplėstinė paieška
 
 
 

Mąstymas (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Mąstymas kaip pažinimo procesas. Mąstymo ir kalbos ryšys. Mąstymo turinys ir mąstymo formos. Pagrindinės mąstymo operacijos. Mąstymo uždavinių sprendimas. Mąstymo rūšys. Individualūs mąstymo skirtumai, patologinio mąstymo bruožai. Išvados.

Ištrauka

Psichologija (kilęs iš graikų kalbos: psiche -siela ir logos -mokslas) – tai žinių sistema apie psichikos reiškinius.
Psichologija tyrinėja visas žmogaus psichinės veiklos formas: psichinius procesus, psichines savybes ir būsenas. Mąstymą psichologija tiria kaip psichinį procesą, kaip pažinimo veiklą, rūšiuoja pagal apibendrinimo lygį, adekvatumą tikrovei. Vadinasi, lyginant su logika, psichologija mąstymą kaip objektą tiria kur kas plačiau. Psichologija tiria visas mąstymo rūšis ir formas, todėl ją domina ir vaiko mąstymo ypatumai, ir genijaus samprotavimas, ir psichinėmis ligomis sergančio ar sutrikusio intelekto žmogaus mąstymas. Psichologija mąstymą iškėlė į pirmąją vietą visoje žmogaus psichinėje veikloje. Mąstymo procesas ir jo rezultatai glaudžiai siejasi, negali egzistuoti vienas be kito, todėl psichologija ir logika savo tyrimais papildo mokslinius duomenis apie mąstymo fenomeną.
Mąstymą skirtingais aspektais tiria įvairūs mokslai: psichologija, logika, psichiatrija, neurologija ir kt. Tarp psichologijos ir logikos šiuo klausimu yra glaudus ryšys. Logika (mokslas apie samprotavimo būdą) tiria mąstymo dėsnius ir formas, minčių struktūrą ir sąryšingumą, minčių eigos dėsningumus, žvelgia į mąstymą kaip į priemonę tiesai pažinti bei domisi, kokiais dėsniais, kokiomis sąlygomis turi remtis mąstymas, kad jis būtų teisingas, įgalintų daryti tinkamas išvadas. Taigi logikos objektas yra ne visas mąstymas, bet tik viena jo dalis, būtent loginio mąstymo formos, dėsniai (vienų minčių išvedimas iš kitų).
Mąstymo psichologija – viena iš labiausiai išsivysčiusių psichologijos mokslo sričių. Visais laikais mąstymas buvo viena iš pagrindinių skirtingų psichologijos mokyklų tiriamų problemų.
Logikos objektas yra ne visas mąstymas, bet tik viena jo dalis, būtent loginio mąstymo formos, dėsniai (vienų minčių išvedimas iš kitų).
Mąstymo psichologija tiria tai, kaip, kokiomis kategorijomis, operacijomis, formomis mąsto žmogus, subjektas.
Mąstymą stimuliuoja asmenybės poreikiai, motyvai. Viena iš svarbiausių mąstymo filogenetinės raidos prielaidų – individo aktyvumas. Mąstymas negalėtų egzistuoti be jutiminio pažinimo. Jutimo organais sukaupta, suvokta ir atmintyje laikoma informacija yra ta medžiaga, kuria manipuliuoja mąstymas pertvarkydamas, grupuodamas, sisteminamas.
Mąstymas, skirtingai nuo pojūčių ir suvokimų, atspindi ne atskirus daiktus, jų savybes, ypatumus, bet reikšmių esmę, vidinius ryšius, funkcijas, priklausomybes, vystymosi dėsningumus ir panašiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis42.77 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mastymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą