Išplėstinė paieška
 
 
 

Charakteris (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kas yra charakteris? Charakterio bruožai. Asmenybės savybės. Įsitikinimai. Poreikiai ir interesai. Intelektas. Valios savybės. Jausmai. Temperamentas. Charakterio bruožų grupavimas. Charakterio nukrypimai. Mano charakteris. Išvados.

Ištrauka

Mano referato tema "Charakteris". Šio darbo tikslas- sužinoti ką reiškia žodis "charakteris", kas jį atskleidžia. Kokie yra charakterio bruožai, kaip jie atskleidžia žmogaus nuostatas į kitus žmones, darbą, daiktus, patį save daiktus. Kaip bruožai grupuojami. Rinkdama medžiagą ieškojau kokios savybės gali vyrauti asmenybėje. O taip pat pateiksiu kokie gali būti charakterio nukrypimai ir keletą nukrypimų apibūdinsiu šiek tiek plačiau.
Na, o referato pabaigoje, atliksiu keletą testu, norėdama nustatyti savo pačios charakterį ir ji aprašysiu.

K. Fišeris sako, jog charakteris- tai didžiausias žmogaus gabumų daugiklis. Na, o Novalis teigia " charakteris- tai galutinai susiformavusi valia". Taigi, kas iš tikro yra charakteris?
Charakteris- unikalių psichinių savybių, pasireiškiančių asmenybei būdingais poelgiais, visuma.
Žmonių charakterį atskleidžia jų elgesys. Atskirų asmenų elgesys tokiomis pačiomis sąlygomis skiriasi. Jau seniai pastebėta, kad kai kurios žmonių elgesio savybės nuolat pasireiškia esant įvairiausioms aplinkybėms ir situacijoms. Pavyzdžiui, įvykus avarijai ir sužalojus žmogų vieni vairuotojai skuba padėti nukentėjusiajam, kiti pabėga iš įvykio vietos, palikdami sužeistąjį likimo valiai; vieni praeiviai skuba padėti iškviesti grietąją pagalbą, kiti smalsauja ir net trukdo atvykusiems gydytojams, treti skuba kuo greičiau pasišalinti, kad nereikėtų būti liudininkais tiriant įvykio priežastis.
Asmuo, kuriam būdingas netaktas, įsibrauna pas užimtą žmogų be svarbios priežasties, prašo laiduoti paskolai gauti asmens, kuris jau kartą laidavo ir nukentėjo, susirinkime, kai svarstomo klausimo esmė jau aiški, pradeda vėl viską iš naujo aiškinti ir panašiai.
Žmonių stebėjimai rodo, kad kiekvieno elgesys pasižymi tik jam būdingais bruožais. Vienas išlieka ramus bet kokiomis aplinkybėmis. Kitas jaudinasi, atrodo, dėl nereikšmingų smulkmenų; vienas darbštus ir pareigingas, kitas pavestas užduotis atlieka paviršutiniškai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.08 KB
AutoriusRamintozas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Charakteris (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą