Išplėstinė paieška
 
 
 

Charakteris (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Psichologijos samprata. Mokslas, tiriantis charakterį. Kas yra charakteris? Neatsiejama charakterio dalis – temperamentas. Didelis poveikis charakteriui – konfliktinės situacijos. Išvados.

Ištrauka

Žmogus yra sudėtinga, gyva sistema, sudaryta iš daugybės somatinių, fiziologinių ir psichinių savybių. Visos savybės kiekviename žmoguje sudaro skirtingą visumą, savitai kontaktuojančią su gamtine ir visuomenine aplinka.
Kiekvienam, neatsižvelgiant į tai, kokio amžiaus jis būtų, ypač svarbu būti pastebėtam ir priimtam tokiu, koks yra. Kad žmogus galėtų realizuoti savo galimybes, pirmiausia jis turi save gerai pažinti, arba turi atrasti savo identiškumą, o kartu ir pašaukimą. Žmogus turi išmokti būti autentiškas ir sąžiningas, jo kalba ir elgesys turi atspindėti jo tikruosius jausmus. Pažinti save, savo charakterį, vadinasi, būti jautriam savo jausmams, vidiniams impulsams, jais pasitikėti ir remtis gyvenime. Pasitikintis savo jausmais ir jais besiremiantis žmogus yra kūrybiškas.
Referato tikslas – apžvelgti literatūrą ir atskleisti, kas yra charakteris.

Psichologijos mokslas atsirado maždaug prieš šimtą metų. Neįmanoma pateikti visuotinio ir išsamaus šio mokslo šakos apibrėžimo; maža to – psichologija negali pasiūlyti neginčijamų atsakymų į kylančius klausimus. Kaip teigia K.R.Popper, tai yra spėjimų mokslas, kuris susideda iš hipotezių, kurias nuolat reikia tikrinti tikrovėje. Teisingomis teorijos laikomos tol, kol jos nepaneigiamos. Taigi psichologiją galima apibrėžti tiek remiantis jos objektu, tiek taikomais metodais, tiek tikslais, kuriems šie metodai naudojami. Šia prasme tikrasis psichologijos objektas yra žmogaus tyrinėjimas, tiriamas jo elgesys, įvertinama jo sąmonės būklė, jausmai, išgyvenimai.

Psichologijos šaka – mokslas, tiriantis žmogaus charakterį, jo struktūrą ir raidą yra vadinamas charakterologija. Nors charakteris buvo tyrinėjamas jau nuo antikos laikų, tačiau kaip mokslas atsirado tik XX a. pradžioje Vokietijoje. Šį terminą daugiausia vartojo vokiečių psichologai ir filologai, kurie rėmėsi požiūriu, kad charakteris yra esmingiausia asmenybės dalis. Psichologijos žodynas šio mokslo pradininku ir žymiausiu teoretiku nurodo psichologą ir filosofą L.Klagesą. Jis traktavo žmogų kaip dvasios ir kūno vienovę, aiškino, kad žmogaus elgesį daugiausia lemia jo įgimtos savybės. Svarbiausia šios šakos problematika yra pagrindinių charakterio tipų nustatymas ir tipo atpažinimas iš jo apraiškų. Nustačius charakterio tipą, galima suprasti ir prognozuoti žmogaus elgesį vienoje ar kitoje situacijoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-26
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.73 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasL. Vasilevičius
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Charakteris (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
  • L. Vasilevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą