Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Kaip koduojama informacija. Nevalingas (automatiškas) informacijos apdorojimas. Valingas informacijos apdorojimas. Užmiršimas - negalėjimas atkurti. Atkūrimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe pateikiama analizė dviejų atminties pakopų – užkodavimo ir atkūrimo. Taip pat supažindinama ir su atminties apibrėžimu.
Psichologijoje įvairūs atminties ypatumai yra tyrinėti daugiau, nei kitų psichinių procesų. Atmintis užima ypatingą padėtį asmenybės psichinių reiškinių sistemoje. Ne tik mokslininkus ir tyrinėtojus domina šis psichinis reiškinys. Atminties savybių aktualumas būdingas kiekvienam visuomenės nariui. Visiems besimokantiems, o ypatingai studentijai, be galo aktualu sparčiai apdoroti bei įsisavinti įvairių disciplinų didelius kiekius informacijos. Kiekvienam, kuris stengiasi tobulėti, ne tik pravartu, bet netgi būtina žinoti, kaip ir kada geriausia išnaudoti atminties galimybes. Taigi, vienas iš šio darbo tikslų ir yra išsamiau panagrinėti rečiau įprastinėje literatūroje sutinkamas atminties proceso sritis.
Referato pirmajame skyriuje aprašomas kodavimas, užmiršimas. Šioje dalyje apibrėžiamos ir analizuojamos interferencijos, proaktyviosios interferencijos bei retroaktyviosios interferencijos sąvokos. Savo nuomones, tyrimus, analizių rezultatus, eksperimentus bei išvadas pirmame skyriuje pateikia mokslininkai Kolers, Lynnas Hasheris, Rose Zacksas, Naveh – Benjamin. Lloydas Petersonas ir Margaret Peterson, Hermannas Ebbinghausas, Johnas Deanas, Harry Bahrichas ir kiti.
Antrajame skyriuje nagrinėjama trečioji atminties pakopa – atkūrimas. Jame nagrinėjama užuominos, padedančios prisiminti reikiamą informaciją, taip pat prisiminimo procesas, konteksto bei nuotaikų įtaka atminčiai. Savo mintis dėsto filosofas ir psichologas Williamas Jamesas, Duncanas Goldenas, Alanas Baddley, Gordonas Boweris ir kiti.
Psichologijos žodyne atminties apibrėžimas duotas toks: ATMINTIS (angl.memory), individo sugebėjimas įsiminti, sisteminti, išlaikyti tai, kas patirta ir prireikus vėl grąžinti šią informaciją į sąmonę, ja remtis mąstant ir elgiantis.
Vienas iš tinkamų žmogaus atminties modelių yra panašus į kompiuterio informacijos apdorojimo sistemą. Norint atsiminti bet kokį įvykį, reikia, kad mūsų smegenis pasiektų informacija, kuri būtų išlaikoma, o vėliau vėl atgaminama. Šios trys pakopos – užkodavimas, laikymas ir atkūrimas – būdingos ne tik žmogaus atminčiai, bet ir kitoms informacijos apdorojimo sistemoms. Dvejos pakopos- informacijos kodavimas ir atkūrimas - yra nagrinėjamos šiame darbe. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis48.39 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmintis [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą