Išplėstinė paieška
 
 
 

Atminties paslaptys

  
 
 
12345
Aprašymas

Atmintis. Valingas kodavimas, jo rūšys. Informacijos sutvarkymas. Žmogaus ilgalaikė atmintis. Kaip atmintis atkuriama? Ar gali padėti prisiminti emocinė būsena?

Ištrauka

Atmintį galima prilyginti stebuklų šaliai. Jos gelmėse slypi daug paslapčių. Keliaudami po šią šalį sužinosite kaip informacija prasiskverbia į mūsų atminties gelmes, kaip mes galime padėti jai ten įsiskverbti, kaip ją iš ten iškrapštyti. Sužinosime, kodėl kartais tose gelmėse neatrandame ieškomo perliuko. Praturtėsite žiniomis apie tyrimus, kurių dėka mes tiek daug galim sužinoti apie šią atminties karalystę.
Turbūt kiekvienam smalsu žinoti, kaip informacija patenka į mūsų smegenis. Pirmiausiai ji patenka per jutimus: cheminius pojūčius (skonis, uoslė); padėties pojūčius(kūno padėtis, pusiausvyra); odos pojūčius (spaudimas, lietimas, šiluma, šaltis, skausmas); klausos ir regėjimo pojūčius.Tai vadinama jutimine atmintimi. Jutiminė atmintis yra skirstoma į atvaizdžio ir atgarsio atmintį.Eksperimentais įrodyta, kad mes turime labai trumpą fotografinę atmintį, kuri vadinama atvaizdžio atmintimi. Akimirką mūsų akys užfiksuoja regimą vaidą, kurį dar išlaiko maždaug 1/20 sekundės dalį. Kaip yra su garsais? Garsą mes išlaikome truputį ilgiau nei vaizdą- apie 3-4 sekundes. Toks atsiminimas vadinamas atgarsio atmintimi. Gal būt todėl mes girdimąją informaciją prisimename geriau negu regimąją.
Ar informacija, kurią norime prisiminti, prasiskverbia į atminties gelmes, ar tiesiog išgaruoja priklauso nuo mūsų pastangų. Psichologijoje tokios pastangos vadinamos kodavimu. Informacija koduojama valingai ir nevalingai. Tais atvejais, kai mes stengiamės įsiminti reikiamą informaciją, ją koduojame valingu būdu. Valingas kodavimas skirstomas į semantinį, įsivaizdavimo ir sutvarkymo būdus.
Semantinis- tai reiškia apdoroti norimos įsiminti medžiagos prasmę. Buvo tirta kaip geriau įsimenama medžiaga: apdorojant vaizdą, skambesį, ar prasmę. Varžybas laimėjo prasmės apdorojimas, antroje vietoje liko garsinis, trečioje regimasis apdorojimas. Todėl neverta bandyti įsiminti informaciją, kurios nesuprantame, nes tektų pasikliauti vien mechanine atmintimi, kurios galimybės yra ribotos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.41 KB
AutoriusJūratė Jvanauskaitė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atminties paslaptys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą