Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis ir jos lavinimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Atmintis. Kaip pagerinti atmintį? Žmogaus atminties galimybės. Kaip pagerinti ir išvystyti atmintį. Suvokimo stiprinimas. Pojūčių asociacijos. Išvados.

Ištrauka

Atmintis – nuostabi ir nepaprastai įdomi žmogaus savybė. Dažnai pastebime, kad vieni žmonės gerai įsimena įvykius, telefono numerius, skaičius, formules ir kita, kiti — blogiau arba visiškai jų neįsimena. Apie pirmuosius sakoma, kad jie turi gerą atmintį, o apie antruosius, — kad jie turi blogą atmintį. Yra paprastų žmonių, kurie turi labai išsivysčiusią profesinę atmintį skaičiams, knygų pavadinimams, datoms, žmonėms, balsams ir t. t. Atmintį žmogus turi nuo pat gimimo iki mirties. Visa sąmoninga žmogaus veikla, jo protinis išsivystymas ir įgytosios žinios iš dalies priklauso nuo atminties. Kuo geresnė žmogaus atmintis, tuo greičiau jis įsisavina daug žinių. Štai kodėl kiekvienas iš mūsų domimės, kaip pagerinti atmintį, kaip racionaliau ją panaudoti. Žmogaus atmintis yra galvos smegenų rezultatas. Kad galvos smegenys galėtų funkcionuoti, jas turi veikti išoriniai reiškiniai. Jiems priklauso informacijos patekimas ir apdorojimas, tam tikros jos dalies išlaikymas. Šimtmečiais trukę stebėjimai ir pastarųjų metų tyrimai padėjo nustatyti, kad atmintis yra galvos smegenų sugebėjimas išlaikyti suvoktų objektyvaus pasaulio reiškinių ir daiktų pėdsakus.
Jutiminė arba sensorinė atmintis – tai labai trumpai atmintyje laikoma jutimo organų gauta informacija. Pagal jutimo pobūdį skiriama regimoji, girdimoji ir kitų rūšių jutiminė atmintis.
Trumpalaikė atmintyje saugoma jau atpažinta informacija. Informacijai patekus į jutiminę atmintį prasideda sudėtingieji procesai. Jutiminėje atmintyje esantis vaizdas "susiliečia" su praeityje sukaupta informacija. Jis laikomas atpažintu, kai nustatomas jo jutiminių požymių ir atmintyje esančių vaizdų arba sąvokų atitikimas, kai naujo objekto vaizdą galima priskirti tam tikrai daiktų ar reiškinių grupei, suteikti jam tam tikrą reikšmę.
Manoma, kad trumpalaikėje atmintyje informacija laikoma akustine (garsų), o ne vizualine (regimų vaizdų) forma. Ši nuomonė paremta atpažinimo klaidomis. Atpažįstant dažniau painiojami panašiai skambantys garsai, pavyzdžiui, garsas K atpažįstamas kaip G, T kaip D, nes jie panašūs skambesiu, o ne forma.
Trumpalaikė atmintis vienu metu išlaiko 5-7 informacijos elementus ne ilgiau ir perkeliama į ilgalaikę atmintį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.58 KB
AutoriusAlgirdas
Viso autoriaus darbų38 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word atmintis jos lavinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą