Išplėstinė paieška
 
 
 

Atmintis (20)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Kaip veikia mūsų atmintis. Atminties struktūros. Jutiminė atmintis. Trumpalaikė atmintis. Ilgalaikė atmintis. Atkūrimas. Kodėl užmirštame? Kiek užmirštame? Įsiminimo veiksniai. Kaip pagerinti atmintį.

Ištrauka

Atminties reiškinys atrodo paprastas, kol apie jį nesusimąstai. Retai kas sau užduoda klausimą, o kas yra ta mano atmintis. Jau mokykloje besimokydami mes pastebime, kad vieni mokiniai greičiau išmoksta eilėraštį, kiti ne taip greitai, vieni atsimena ilgiau, kiti labai greitai užmiršta. O kaip yra su egzaminų medžiaga? Prieš egzaminą studentai ją daug kartų kartoja, per egzaminą atkartoja, o po savaitės kai kurie jos visiškai nebeatsimena. Ar ta medžiaga yra negrįžtamai pamiršta, ištrinta tarsi iš kompiuterio duomenų bazės? O gal visa informacija taip ir liko atmintyje, tačiau laikinai neprieinamoje vietoje? Galbūt todėl, kad ja buvo nesinaudota, tapo užmiršta? Tad kaip rasti tą vietą, kur ji "padėta", kaip prisiminti?
Psichologai tyrinėja atmintį kaip vieną iš psichikos reiškinių. Tiriami ir normalūs, daugumai žmonių būdingi atminties reiškiniai, ir atminties sutrikimai bei itin geros atminties fenomenai. Dokumentiniame filme "Smegenys - mūsų vidinė visata: atmintis" (1998) rodomas žmogus, kuris po smegenų pažeidimo neprisimena nieko, kas vyksta, o tiksliau jis prisimena viską, kas buvo ne seniau kaip prieš 2-3 minutes. Jis prisimena visus įvykius, kurie įvyko iki nelaimės, tačiau neprisimena nieko, kas įvyko po jos. Eidamas į parduotuvę duonos jis užmiršta, ko išėjo iš namų, važiuodamas aplankyti savo mamos į kitą miestą nepamena, kur važiuoja ir kur šiuo metu yra. Tam, kad galėtų savarankiškai gyventi ir pabaigti pradėtus darbus, jam reikėjo rasti savo būdą, tokį, kokio daugumai žmonių nereikia. Jaunuolis nuolat su savimi nešiojosi diktofoną, pavyzdžiui, eidamas į parduotuvę įsirašydavo tekstą "einu į parduotuvę pirkti duonos" ir kas 2-3 minutes išklausydavo įrašą, taip pats sau primindamas, ką šiuo metu daro. Toks atminties sutrikimas yra labai retas. Dažniausiai atmintis sutrinka žmogui senstant. Senyvame amžiuje darosi vis sunkiau įsiminti naują informaciją, vis lėčiau formuojasi nauji įgūdžiai, vis sunkiau prisiminti vardus, pavardes, kitą informaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis465.84 KB
Autoriusreda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasLilija Šileikienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atmintis (20) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Lilija Šileikienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą