Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacija ir informacijos mainai

Informacija ir informacijos mainai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Informacijos sąvoka. Informacijos savybės ir dėsniai. Informacijos klasifikavimas pagal perdavimo šaltinį. Informacijos klasifikavimas pagal apdorojimo pobūdį. Informacijos mainai. Pranešimai ir signalai.

Ištrauka

Apibrėžti informacijos sąvoką nėra lengva. Pirmiausia todėl, kad ji abstrakti, pirminė, vartojama daugeliui kitų sąvokų apibrėžti. Antra, informacijos turinys daugiareikšmis, įgyjantis skirtingų prasmių.
Su tokiomis pirminėmis sąvokomis dažnai susiduriame tiek įvairiuose moksluose, tiek kasdieniame gyvenime. Paprastai daugelis jas supranta intuityviai, nė negalvodami apie konkrečias apibrėžtis. Pavyzdžiui, lyg ir žinome, kas yra kultūra, meilė, o pabandykime apibrėžti šias sąvokas... Vis kažko trūks, kažkas vis liks nepasakyta arba neaiškiai nusakyta.
Sąvoką "informacija" būtų galima apibrėžti keliais būdais:

Informacija – tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, įsiminti. Tai būtų pats paprasčiausias informacijos apibūdinimas. Ši apibrėžtis nusako ir keletą veiksmų, kuriuos galima atlikti su informacija, būtent: perduoti, priimti, įsiminti.
Informacija – tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu arba žiniasklaidos priemonėmis: per spaudą, radiją, televiziją, kiną, kompiuterių tinklus. Šitaip informacija nusakoma daugelyje populiarių knygų, enciklopedijų. Tai konkretesnė apibrėžtis, ji pabrėžia žmogaus atliekamą intelektinį darbą – žinių skleidimą. Informacija apibrėžiama per žinias, tačiau informacija nėra visiškai tas pats, kas ir žinios.
Informacija – tai žmogaus suvoktas objekto turinys. Mus supantys objektai egzistuoja nepriklausomai nuo to, ar apie juos žinome, ar ne. Juose savaime esama informacijos. Iš to paties objekto kiekvienas žmogus gali gauti skirtingą informaciją, priklausomai nuo to, ką jis apie tai jau žino. Sakykime, akmenys dirvoje ūkininkui teiks informaciją apie prastoką žemę, o geologui jie – šioje vietovėje slypinčių vertingų uolienų požymius.

Kadangi informacija įvairi, tai ir jos savybių gali būti labai daug. Vieni autoriai nurodo vienas, kiti – kitas. Tačiau būdingiausios yra:
1. Informacijos pokyčiai (senėjimas, nuvertėjimas) laikui bėgant.
2. Informacijai netinka adityvumo (sudėties) principas, t.y. jei gauname tą pačią informaciją iš dviejų šaltinių, tai visai nereiškia, jog gauname jos dvigubai daugiau.
3. Informacijai netinka komutatyvumo (perstatymo) principas, t.y. jei apdorojame informaciją A, paskui – informaciją B, tai gautieji rezultatai gali nesutapti su rezultatais, gautais pirma apdorojus informaciją B, po to – A.
4. Informacijos turinys nepriklauso nuo jos laikymo būdų (laikmenų), taip pat nuo pateikimo formos.
Informacijai būdingi tam tikri dėsningumai – esminiai sąryšiai, glaudžiai susiję su informacijos savybėmis. Dažniausiai kalbama apie tris informacijos aspektus: 1) informacijos kiekio augimą, 2) jos senėjimą, ir 3) sklaidą.
1) Informacijos kiekio augimas. Kasdien pasaulyje išleidžiama tūkstančiai laikraščių, žurnalų, knygų, per radiją, televiziją nuolat transliuojamos žinios, įvykių apžvalgos, kompiuterių tinklais siunčiami laiškai, vyksta diskusijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis11.56 KB
AutoriusGedas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKaišiadorių r. Rumšiškių vyskupo Antano Baranausko vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacija ir informacijos mainai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-10-22 IP: 84.240.40.252
    Vaidas sako

    laba geras

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kaišiadorių r. Rumšiškių vyskupo Antano Baranausko vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą