Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacijos šaltiniai ir saugyklos (3)

Informacijos šaltiniai ir saugyklos (3)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Kas yra informacija? Medžiaga, energija, informacija. Informatikos atsiradimas. Informacijos klasifikavimas. Informacijos šaltiniai. Informacijos saugyklos. Informacijos procesai. Pranešimai ir signalai. Ženklai ir abėcėlės. Informacijos kodavimas. Diskretinimas. Informatikos terminų aiškinamasis žodynėlis.

Ištrauka

Informacija – objektyviai egzistuojantis pasaulio reiškinys. Galime įvardinti, kad tai žinios, kurias žmogus gauna, įsimena, perduoda, galime stengtis suprasti abstrakčiau: tai žmogaus suvoktas objekto turinys. Informacija įtakoja žmonių santykius, visuomenės gyvenimą, ji atsiskleidžia žmonių bendravime – komunikacijoje.
Informacija – tai žinios, kurias galima perduoti, priimti, įsiminti.
Informacija – tai žinios, perduodamos vienų asmenų kitiems žodžiu arba žiniasklaidos priemonėmis: per spaudą, radiją, televiziją, kiną, kompiuterių tinklus.
Informacija apibrėžiama per žinias, tačiau informacija nėra visiškai tas pats, kas ir žinios. Dažniausiai nurodomi skirtumai pateikti 1 lentelėje.

Informacijos savybės ir dėsniai. Kadangi informacija įvairi, tai ir jos savybių gali būti labai daug. Vieni autoriai nurodo vienas, kiti – kitas. Atrinksime keletą būdingesnių.
1. Informacijos keitimasis (senėjimas, nuvertėjimas) laikui bėgant.
2. Nepaklūstama adityvumo (sudėties) principui, t. y. jei gauname tą pačią informaciją iš vienur ir tą pačią – iš kitur, jos nebus dvigubai daugiau.
3. Nepaklūstama komutatyvumo (perstatymo) principui, t. y. jei apdorojame informaciją A, po to – B, tai gauti rezultatai gali būti nelygūs rezultatams, jei apdorotume pirma informaciją B, po to – A.
4. Informacijos turinys nepriklauso nuo jos saugojimo būdų (laikmenų), pateikimo formos.
Informacija gyvuoja pagal tam tikrus dėsnius – esminius sąryšius, kurie glaudžiai susiję su informacijos savybėmis. Dažniausiai kalbama apie tris informacijos dėsnius: informacijos eksponentinį didėjimą, senėjimą ir išsisklaidymą.

Žmogus nori suvokti aplink jį supantį pasaulį. Į kiekvieną reiškinį galime žiūrėti labai įvairiai. Egzistuoja trys bendriausieji požiūriai į pasaulį – trys abstrakčiausios pasaulio suvokimo formos: materija, energija, informacija. Sukūrus žmogaus intelektinės veiklos pagalbininką – kompiuterį, informacinis požiūris darosi vis svarbesnis ir svarbesnis.
Medžiaga. Visa, kas supa mus: oras, vanduo, žolė, kalvos, mašinos, sudaryta iš įvairių medžiagų. Mes suprantame, kad medžiaga yra visa, ką mes valgome, matome, apčiuopiame, sukuriame. Dar daugiau, medžiaga – tai ir mes patys, mūsų kūnas, kraujas, ląstelės.
Energija. Energija išjudino medžiaginį pasaulį, suteikdama jam gyvenimo pulsą. Pats žodis "energija" kilęs iš graikų kalbos ir reiškia veiksmą. Energija yra įvairių rūšių. Pradėję mokytis fiziką susipažinote su pačiomis paprasčiausiomis: mechanine, kinetine, potencine energija.
Kibernetika – mokslas apie valdymo procesus, vykstančius tiek gyvuose organizmuose, tiek mechanizmuose. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis37.92 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos saltiniai ir saugyklos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą