Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacijos klasifikavimas

  
 
 
123456
Aprašymas

Informacija. Elementarioji informacija. Genetinė informacija. Biologinė informacija. Semantinė (socialinė) informacija. Kompiuterinė informacija. Informacijos klasifikavimas pagal apdorojimo pobūdį.

Ištrauka

Informacija - tai žinios, kurias galime perduoti, priimti, įsiminti. Ją gauname iš aplinkos ir pasiekiame jutimo organais.
Dabartinis laikmetis apibūdinamas kaip nepaprastai veržli skaičiavimo technikos raida bei su ja susiję ženklūs technologijų, valdymo, mokslinių tyrimų, švietimo ir buities pokyčiai. Tiesiog kalbama apie mūsų akyse vykstančią pramonės revoliuciją. Kodėl tai vyksta būtent dabar ir nevyko anksčiau? Ieškant atsakymo į šį klausimą, būtina nors paviršutiniškai panagrinėti šio reiškinio istorines šaknis ir pasaulį, kaip informacinę struktūrą.
Informacijos sąvoka kilusi iš lotynų kalbos ir reiškia išaiškinimą, pavaizdavimą. Enciklopediškai informacija - tai žinios įvairiausiais būdais arba technologijomis perduodamos vienų asmenų kitiems. Visų pirma tas žinias reikia vienaip ar kitaip gauti. Gauta informacija tik tada turės prasmę, kai ją įsiminsime, ją suvoksime, atitinkamai apdorosime ir galėsime perduoti savo patyrimą kitiems. Atsakymą į šiuos pagrindinius klausimus ir duoda informatikos mokslas.
Informatika – jaunas mokslas, todėl jos objekto ribos nėra griežtos, o ir patį terminą skirtingos žmonių grupės supranta šiek tiek skirtingai. Žodis informatika išvestinis iš žodžio informacija, kuris kilęs iš lotyniškojo informatio, reiškiančio pranešimą.
Informatika - mokslas apie informaciją, jos perdavimą, kaupimą, saugojimą, apdorojimą.
Dažnai svarbiau būna klasifikuoti informacija pagal tai, kas, koks šaltinis perduoda informacija. Šiuo požiūriu skiriamos penkios informacijos rūšys:
elementarioji;
genetinė;
biologinė;
semantinė;
kompiuterine.
Elementarioji informacija yra seniausia ir paprasčiausia. Tai – vienos fizinės (negyvos) informacijos sistemos poveikis kitai, tiek negyvai, tiek gyvajai (pvz., fizinis reiškinys).
Genetinė informacija slypi visų gyvųjų būtybių genuose, besąlyginiuose refleksuose. Ją į pasaulį atsineša kiekvienas biologinis individas: tai kūno forma, išvaizda, kitos įgimtos savybės.
17 pav. Gyvo organizmo kiekvienos ląstelės branduolyje yra valdymo aparatas, kuris reguliuoja viso organizmo veiklą. Branduolyje yra genetinė informacija, kurią tėvai daugindamiesi perduoda savo palikuonims. Gyvybės planas koduojamas DNR (dezoksiribonukleorūgšties) molekulėje. DNR geba saugoti genetinę informaciją ir atsikurti - pasigaminti tikslias savo molekulių kopijas.

Biologinė informacija perduoda visi gyvieji organizmai ir ji reikalinga jų egzistencijai, išlikimui bei giminės pratęsimui. Pati paprasčiausia biologinė informacija – įvairūs fiziologiniai pojūčiai, signalai, kurios siunčia mūsų kūnas: skausmas, alkis, temperatūra ir pan.

Klevo sėkla turi savyje visą informaciją, kas iš jos turi išaugti: koks medis, kokie jo lapai, vaisiai. Kad ir kuo ji svajotų tapti,- užaugs klevas.

Semantinė, arba socialinė, informacija. – tai tokia informacija, kurią skleidžia bei vartoja žmogus arba visuomenė.
Kompiuterinė informacija reikalinga žmogui, jis kuria ją ir ja naudojasi. Iš esmės kompiuterinė informacija yra semantinės informacijos dalis. Ji išskiriama tik dėl to, kad jos dalis bendrame informacijos kiekyje vis didesnė, su ja dirba vis daugiau žmonių, todėl būtina tyrinėti jos savybes, kilmę, funkcijas, apdorojimo ypatumus.
Į informatikos, kaip mokslo objektą įeina ir keturių pagrindinių klausimų (perdavimą, kaupimą, saugojimą, apdorojimą) sprendimo būdai - informacinės technologijos. Tai technika pagrįstas informatikos metodų naudojimas praktiniams uždaviniams spręsti.
Informacinių technologijų kūrimas yra šiuolaikinės informatikos inžinerijos paskirtis ir galutinis tikslas, o vartojimas - daugumos šiuolaikinių profesijų pagrindas. Ryškiausi istoriniai informacinių technologijų šuoliai susiję visų pirma su tam tikrų technikos pasiekimų šuoliais, susijusiais su visų keturių informacinių vyksmų tobulinimu. Tai kalba, raštas, spauda, tolimieji ryšiai, kompiuteriai.
Informacijos klasifikavimas pagal apdorojimo pobūdį: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-16
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis37.19 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Švietimo institucijaKlaipėdos r. Pėžaičių pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos klasifikavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Klaipėdos r. Pėžaičių pagrindinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą