Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichologija>Mąstymas. Mąstymo operacijos ir jo ypatybės

Mąstymas. Mąstymo operacijos ir jo ypatybės

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Mąstymo psichologija. Mąstymas kaip pažinimo procesas. Mąstymo ir kalbos ryšys. Socialinė mąstymo prigimtis. Mąstymo turinys ir mąstymo formos. Pagrindinės mąstymo operacijos. Mąstymo uždavinių sprendimas. Mąstymo rūšys. Individualūs mąstymo skirtumai.

Ištrauka

Mąstymo psichologija – viena iš labiausiai išsivysčiusių psichologijos mokslo sričių. Visais laikais mąstymas buvo viena iš pagrindinių skirtingų psichologijos mokyklų tiriamų problemų.
Mąstymą skirtingais aspektais tiria įvairūs mokslai: psichologija, logika, psichiatrija, neurologija ir kt. Tarp psichologijos ir logikos šiuo klausimu yra glaudus ryšys. Logika (mokslas apie samprotavimo būdą) tiria mąstymo dėsnius ir formas, minčių struktūrą ir sąryšingumą, minčių eigos dėsningumus, žvelgia į mąstymą kaip į priemonę tiesai pažinti bei domisi, kokiais dėsniais, kokiomis sąlygomis turi remtis mąstymas, kad jis būtų teisingas, įgalintų daryti tinkamas išvadas. Taigi logikos objektas yra ne visas mąstymas, bet tik viena jo dalis, būtent loginio mąstymo formos, dėsniai(vienų minčių išvedimas iš kitų).
Mąstymą psichologija tiria kaip psichinį procesą, kaip pažinimo veiklą, rūšiuoja pagal apibendrinimo lygį, adekvatumą tikrovei. Vadinasi, lyginant su logika, psichologija mąstymą kaip objektą tiria kur kas plačiau. Psichologija tiria visas mąstymo rūšis ir formas, todėl ją domina ir vaiko mąstymo ypatumai, ir genijaus samprotavimas, ir psichinėmis ligomis sergančio ar sutrikusio intelekto žmogaus mąstymas. Psichologija mąstymą iškėlė į pirmąją vietą visoje žmogaus psichinėje veikloje. Mąstymo procesas ir jo rezultatai glaudžiai siejasi, negali egzistuoti vienas be kito, todėl psichologija ir logika savo tyrimais papildo mokslinius duomenis apie mąstymo fenomeną.
Mąstymo psichologija tiria tai, kaip , kokiomis kategorijomis, operacijomis, formomis mąsto žmogus, subjektas.
Mąstymą stimuliuoja asmenybės poreikiai, motyvai. Viena iš svarbiausių mąstymo filogenetinės raidos prielaidų – individo aktyvumas. Mąstymas negalėtų egzistuoti be jutiminio pažinimo. Jutimo organais sukaupta, suvokta ir atmintyje laikoma informacija yra ta medžiaga, kuria manipuliuoja mąstymas pertvarkydamas, grupuodamas, sisteminamas.
Mąstymas, skirtingai nuo pojūčių ir suvokimų, atspindi ne atskirus daiktus, jų savybes, ypatumus, bet reikšmių esmę, vidinius ryšius, funkcijas, priklausomybes, vystymosi dėsningumus ir pan.
Mąstymas – tai procesas, kurio produktas – netiesioginis, apibendrintas pasaulio vaizdas žmogaus smegenyse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-10
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis37.48 KB
AutoriusAudra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasFizikos ir technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mastymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2005-10-12 IP: 85.206.105.120
    jurgita sako

    valio issigelbejau nuo sedejimo iki isnaktu prie referato:)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą