Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>A. Maslow poreikių hierarchijos teorija

A. Maslow poreikių hierarchijos teorija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Žmogaus poreikiai. Motyvacija. Motyvacijos teorijos. A. Maslow (Maslou) poreikių hierarchijos teorija. Poreikių patenkinimas organizacijoje. A. Maslou teorijos palyginimas su Alderfer ir Herzberg teorijomis. A. Maslou teorijos privalumai ir trūkumai.

Ištrauka

Šiuolaikinių motyvacijos požiūrių analizė padeda suprasti dinamiškų santykių pasaulį, kuriame funkcionuoja organizacijos, atskleidžia kasdieninius vadovų ir pavaldinių ryšius organizacijose. Nagrinėdamos žmonių galimybes, motyvacijos teorijos padeda organizacijos nariams geriau suprasti, kokį vaidmenį jie atlieka organizacijose, kaip patenkinti savo poreikius ir įgyvendinti organizacijos tikslus.
Motyvacijos teorijos išsiskiria į dvi kryptis – turinio (poreikių) teorijos ir proceso teorijos. Motyvacijos turinio teorijų ištakos – A.Maslow pasiūlyta poreikių hierarchijos koncepcija.
Šios teorijos autorius – psichologas profesorius Abrahamas Maslow. Poreikių hierarchijos teoriją jis sukūrė daugelį metų stebėjęs ir tyręs klinikoje savo pacientus.
A.Maslow penkis poreikius suskirstė dar į du lygius: aukštesnįjį (pagarbos, bei saviraiškos poreikiai), bei žemesnįjį (fiziologiniai, saugumo, bei socialiniai poreikiai). Kai patenkinami žemesnieji poreikiai, tampa efektyvūs esantys aukščiau, kurie ir keičia motyvaciją.
Šiame darbe aš norėjau atskleisti A.Maslow poreikių teorijos esmę, pabrėžti jos privalumus, bei trūkumus.Taip pat šiek tiek palyginau su kitų mokslininkų poreikių teorijomis, kurios papildo, praplečia Maslow teoriją.
Taigi, apžvelkime šią teoriją plačiau, pradedant žmogaus poreikiais ir baigiant Maslow teorijos privalumais ir trūkumais.
Jokia veikla neprasideda be priežasties, be ją sužadinančio stimulo. Tas stimulas ir yra žmogaus poreikiai.
Žmogaus poreikiai – tai tokia individo jaučiama vidinė įtampa, kurią žmogus paprastai išreiškia mintimi "man reikia". Suvoktas poreikis nusakomas noru; tai objektyvi būtinybė, reikalaujanti palaikyti organizmo gyvybingumą ir vystymąsi, bei asmenybės tobulėjimą.
Sakome, kad žmogus turi poreikį, jei jaučia kokį vidinį ar išorinį trūkumą. Nepatenkintas poreikis sukelia įtampą, kuri skatina tam tikras žmogaus paskatas. Šios paskatos sužadina konkrečius tikslus, kurie, jei įgyvendinami, patenkina poreikį ir sumažina įtampą. Tenkinant poreikį, emocijos kinta nuo nepasitenkinimo, įtampos, kančios, link teigiamų emocijų, priklausomai nuo poreikio patenkinimo sėkmingumo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-17
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis27.41 KB
AutoriusAgnė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word A. Maslow poreikiu hierarchijos teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą