Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Intelektas ir sėkmė profesinėje veikloje

Intelektas ir sėkmė profesinėje veikloje

  
 
 
1234567
Aprašymas

Kas yra intelektas? Informaciniai procesai profesinėje veikloje. Informacinių procesų intensifikacija veikloje. Informacijos saugojimas smegenyse. Profesinio mąstymo sugebėjimas. Klaida, kaltė ir atsakomybė inžinierinėje veikloje.

Ištrauka

Intelektas (lot. intellectus - suvokimas, prasmė) arba protas gebėjimas mokytis ir išmokti, susivokti naujose situacijose, atskleisti reiškinių sąsają. Kitaip - atpažinti sąryšius ir rasti optimalų problemos sprendimą. Intelekto lygis (intelekto koeficientas) nustatomas intelekto testais (IQ testas).
Intelekto pagalba greitai ir veiksmingai sprendžiami uždaviniai, orientuojamasi neįprastose situacijose. Akcentuojama sąlygiškai tarpusavyje nepriklausomos kompetencijos kaip verbalinis suvokimas, erdvinis mąstymas, atmintis ir matematiniai, loginiai gebėjimai. Intelektiniai sugebėjimai padeda pažinti žmones, jų grupes, prisitaikyti prie socialinės aplinkos, pažinti gamtinės ir visuomeninės tikrovės dėsningumus, operuoti simboliais, kurti mokslines teorijas ir kt.
Beveik visi intelekto žinovai sutaria, kad intelektas – tai ne koks "daiktas" arba "dalykas". Kai apie kieno nors IQ kalbame taip, tarsi tai būtų pastovus ir objektyviai tikras bruožas, pavyzdžiui, kaip aukštis, darome protavimo klaidą, kuri vadinama sudaiktinimu, o tai reiškia, kad abstrakti, nemedžiaginė sąvoka imama suvokti taip, tarsi ji būtų tikras, konkretus daiktas. Sudaiktinti, vadinasi, sugalvoti sąvoką, ją pavadinti, o paskui save įtikinti, kad toks dalykas iš tikrųjų yra pasaulyje. Kai kas nors pasako: : "Jos IQ 120", jie sudaiktina IQ, įsivaizduoja IQ kaip daiktą, kurį žmogus turi – o juk tai tik kartą gautas tam tikro atlikto testo įvertis.
Intelektas yra sąvoka, turinti paaiškinti, kodėl vieni žmonės geriau už kitus atlieka pažintines užduotis. Robertas Sternbergas ir Williams Salteris vadovėlyje apie žmogaus intelektą (1982, p.3) rašo, kad dauguma specialistų intelektu laiko žmogaus gebėjimą "tikslingai ir adaptyviai elgtis". Intelektinė elgsena rodo gebėjimą prisitaikyti, mokantis iš patirties, sprendžiant problemas ir blaiviai protaujant. Tie, kurie elgiasi protingai, susidoroja su keliamais reikalavimais ir pasielgia protingai.

Informaciniai procesai profesinėje veikloje

Rengiant tam tikrų veiklos sričių specialistus labai svarbu supažindinti juos su informacijos apdorojimo ir sprendimų priėmimo psichologiniais dėsningumais, kas aktualu ypač tose veiklos sferose, kur žmonės susiduria su disproporcija tarp informacijos gavimo greičio ir informacijos adekvataus apdorojimo greičio.Informacinių procesų intensifikacija veikloje

Vienas svarbiausių šiuolaikinės visuomenės požymių - informacinių procesų intensifikacija, kurią lemia kaip ekonominės ir technologinės transformacijos, taip ir socialiniai pokyčiai visuomenėje.
Informacinių procesų intensifikaciją sąlygota tenkančio vieno žmogaus nervų sistemai ir psichikai informacinio srauto didėjimu. Visų profesinės veiklos sričių plėtros perspektyvos vienaip ar kitaip siejamos su informacijos panaudojimo technologijų tobulėjimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-04
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis16.41 KB
AutoriusRolandas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intelektas ir sekme profesineje veikloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą