Išplėstinė paieška
 
 
 

Intelektas (4)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Intelekto samprata. Intelektas: vienas bendras gebėjimas ar keletas skirtingų gebėjimų? Intelektą matuojantys testai. Intelekto kintamumas. Genų ir aplinkos įtaka intelektui. Išvados.

Ištrauka

Gyvename XXI - ajame amžiuje, aukštų technologijų laikais, kur atrodo jau viskas turėtų būti ištirta ir gerai žinoma. Tačiau, kaip bebūtų keista, tokia, rodos, mums visiems lig skausmo girdėta, galbūt ir dažnai vartojama sąvoka kaip intelektas, vis dar lieka neištirta ir daugybės psichologų diskusijų verta tema. Net ir vadovėliai, kurie turėtų padėti suprasti paprastam žmogui sudėtingus dalykus juos supaprastindami, vienas kitam prieštarauja, taip sukeldami dar daugiau abejonių ir nežinios.
Šiame referate, pateikdama skirtingų autorių mintis, žymių psichologų pasisakymus bei viską apibendrinant pateikdama savo nuomonę, pabandysiu atskleisti visus niuansus apie intelektą ir pasistengti atsakyti į pagrindinius klausimus:
Kas yra intelektas pabandysiu išaiškinti pateikdama savo nuomonę, kurią susidariau išanalizavusi visą perskaitytą literatūrą. Tai nebus koks nors pilstymas iš tuščio į kiaurą, tai bus aiškiai ir konkrečiai išsakyta mano nuomonė, su kuria be abejo jūs galite ir nesutikti.
Intelektas: ar vienas bendras gebėjimas, ar keletas skirtingų gebėjimų? Į šį klausimą atsakymas irgi bus. Čia bus pateiktos netgi kelios skirtingos versijos.
Minimaliai sužinosite apie intelektą matuojančius testus. Bus pateikti du IQ testo pavyzdžiai.
Apie intelekto kintamumą bei paveldėjimo ir aplinkos įtaką intelektui sužinosite perskaitę kelių skirtingų autorių požiūrius. Čia taip pat rasite ir mano išsakytą nuomonę.
Nesutarimai ir diskusijos dėl intelekto sąmpratos psichologų tarpe gali sukelti visišką sumaištį paprasto žmogaus galvoje. Vieni iš jų teigia, kad intelektą turėtume apibrėžti kaip įgimtą protinį gebėjimą, pasiektą intelekto veiklumo lygį, kiti - kaip priskiriamą ypatybę, kuri, kaip grožis, priklauso nuo stebėtojo nuomonės. Mano manymu, intelektas – tai žmogaus savybė, pasireiškianti tam tikru sumanumu, gebėjimu prisitaikyti, spresti įvairias problemas ir greitai perprasti dalykus, gebėti pasimokyti iš patirties bei blaiviai protauti net ir ekstremaliose situacijose. Taip pat intelektui būdinga ir su protu nesusijusių požymių – emociniai, socialiniai ir sensoriniai sugebėjimai bei įgūdžiai, kurie yra ne ką mažiau intelektą lemiantys veiksniai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKognityvinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Kognityvinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.34 KB
Autoriustoma
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word intelektas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą