Išplėstinė paieška
 
 
 

Nerimas ir baimė (2)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įžanga. Įkyriosios būsenos. Baimė. Nerimas. Afektas. Fobijos. Agorafobija. Akrofobija. Arachnofobija. Dismorfobija. Eritrofobija. Hidrofobija. Klaustrofobija. Klitrofobija. Ligų baimė. Kancerofofija. Kardiofobija. Venerofobija. Tanatofobija. Nekrofobija. Pirofobija. Noktofobija. Pabaiga.

Ištrauka

Nerimas, baimė – šios emocijos žmogų lydi jau nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų. Vaikas augdamas susiduria su labai daug naujų (todėl bauginančių) dalykų. Daug kas priklauso nuo tėvų elgesio : ar jie mėgins savo atžalą apsaugoti nuo nemalonių emocijų , ar mokys jas įveikti.
Nerimas paprastai kyla dėl vidinių žmogų draskančių konfliktų . Dažnai nerimo apskritai neįmanoma suvokti. Žmogus paprasčiausiai nežino, kodėl jį kankina nerimas. Jis sako : " neramu ir tiek!" . Tai iš pasamonės gelmių kylantis nerimas. Jį paprastai išgyvena savojo vidinio konflikto nepajėgiantis suvokti žmogus. Tokį nerimą galima apibūdinti, kaip savotiška nerimastingą laukimą. Kad asnwnybę žalojantis nerimo poveikis sumažėtų, nertetai prisireikia ieškoti profesionalios pagalbos – kreiptis į psichoterapeutą...
Kuo nerimas skiriasi nuo baimės? Ar šios sąvokos nėra tapačios? Ne , nėra. Nerimas – tai labiau neapibrėžtas grėsmės jausmas, nuo baimės besiskirtianti pavojaus neapibrėžtumu. Nerimo priežastys dažnaiusiai slypi vidiniame žmogaus konflikte, o baimės priežasčių reikia ieškoti realybėje.
Baimė – naturali žmogaus reakcija į tai, kas nauja, nežinoma, grėsminga. Baimė nėra silpnumo požymis (kaikam atrodo, kad bailus, vadinasi, silpnas ).
Vis dėl to, koks gi žmogus yra silpnas? Ogi tas, kuris bijo savo baimės, kuris bijo tą baimę parodyti. Juk ir drąsa – tai ne baimės neturėjimas, o greičiau tam tikras sugebėjimas (nepaisant baimės!) išbūti ( ir atlikti deramus veiksmus!) tam tikroje nemalonioje, ar net siaubingoje situacijoje. Drąsus žmogus yra tas, kuris bijo ir stengiasi įveikti savo baimę.
Baimės šaltinis paprastai yra išoriniame pasaulyje.

Įkyriosios būsenos

Liguistos psichikos būsenos – žmogų kamuoja įkyrios mintys, abejonės, vaizdiniai, prisiminimai, baimės, potraukiai, kurių jis negali atsikratyti, nors ir supranta, kad jie nepagrįsti ir beprasmiški. Panaši būsena kartais gali pasitaikyti ir sveikam jautrios psichikos žmogui. Jis abejoja įprastais veismais(pavyzdžiui, vis tikrina, ar užrakintos durys, išjungti prietaisai), taria nereikšmingus žodžius(pavyzdžiui, "vadinasi", "vienu žodžiu" ), tačiau jam tai netrukdo.
Įkyriosios būsenos atsiranda sergantiems neuroze arba kita psichikos liga. Kartais į įkyriasias būsenas pastūmėja atsitiktinis negalavimas, nelaimingas atsitikimas.
Ypač įkyrios ir kamuojančios būna nepagrįstos baimės arba fobijos. Ligonį apima didelis nerimas, jam svaigsta galva, smarkai plaka širdis, pila prakaitas ; jis daro įkyrius beprasmiškus veiksmus, bijo likti vinas, negali dirbti, nenori bendrauti. Kuo labiau ligonis stengiasi šių būsenų atsikratyti, tuo labiau jos trukdo jam ilsėtis, susikaupti, dirbti.
Sergančiam įkyriomis būsenomis geriausiai gali padėti psichiatras. Tik reikia į jį kuo anksčiau kreiptis . gydoma vaistais, psichoterapija. Ypač svarbu, kad aplinkiniai būtų tolerantiški ligoniui, nepašieptų jo, paragintų, kad jis laikytųsi gydomojo režimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-03
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis13.89 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nerimas ir baime (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą