Išplėstinė paieška
 
 
 

Aristotelis (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Trumpa Aristotelio biografija. Aristotelio mokymas apie valstybę. "Politika".

Ištrauka

Iš Platono mokinių išsiskyrė genialiai talentingas mąstytojas Aristotelis. Nedaug pasaulyje yra mąstytojų, šlove prilygstančių šiam filosofui. Viduramžiais jis tapo mokytumo simboliu. Net jo vardo neminėdavo, tiesiog rašydavo "Filosofas", ir visiems buvo aišku, kad tai – Aristotelis. Svarstydami teorines problemas, juo rėmėsi įvairiausių krypčių mąstytojai: scholastai, įrodinėjantys dievo buvimą, ir laisvamaniai, grindžiantys deizmą ir panteizmą. Vėlyvaisiais viduramžiais Aristotelio vardu buvo ypač spekuliuojama. Filosofui buvo priskiriami teiginiai, kurių jis niekad neskelbė. Jį dažniausiai cituodavo pagal antrinius šaltinius.
Mąstytojas gimė neramiais 384 metais pr. m. e. Stagyre. Jo gimtajame mieste, kurį įkūrė graikų kolonistai, dominavo joniečių kultūra. Stagyrą nuolat puolė persai ir makedoniečiai. Tačiau dar vaikystėje Aristotelis atsidūrė Makedonijoje, kur jo tėvas Nikomachas buvo karaliaus Aminto II rūmų gydytojas. Aristortelis augo kartu su būsimuoju makedonijos karaliumi Pilypu II. Būdamas filosofas, sulaukęs septyniolikos metų, atvyko į Atėnus ir įstojo į Platono Akademiją..
Aristoteliui besimokant Akademijoje, Pilypas II plėtė savo valdas. Jis siekė užkariauti Graikiją.
Tada, kai graikams grėsė pavojus, Aristotelis nuodugniai studijavo filosofiją. Mąstytojas iš pradžių sekė Platonu, tačiau pamažu jame budo mintis susisteminti egzistavusius mokslus, tyrinėti atskirų mokslo disciplinų ryšius. Tada Aristotelis ir parašė pirmuosius savo darbus "Apie sielą" ir "Protreptikas".
Atėnuose Aristotelis praleido 20 metų. 347 m. pr. M. e. mąstytoją sukrėtė du skaudūs įvykiai: mirė Platonas, o Pilypas II užgrobė Stagyrą. Po Platono mirties Aristotelis paliko Akademiją, nes čia jis per savo ironiją, griežtą logiką, nenuginčijamą talentą išsiskyrė iš kitų Akademijos narių ir turėjo daug priešų. Tik Platonas siejo mąstytoją su Akademija. Po jo mirties Aristotelis su artimiausiu draugu Ksenokratu išvyko iš Atėnų.
Bičiuliai nukeliavo į Mažąją Aziją ir apsistojo Atarnėjoje. iš miestą valdė buvęs Akademijos narys Hermijas – labai tragiška ir prieštaringa asmenybė. Platonas vylėsi jį išugdyti išmintingu valdovu. Tapęs valstybės veikėju, Hermijas liko ištikimas savo mokytojo idėjoms. Atarnėjoje Aristotelis išgyveno trejus metus ir čia vedė Hermijo giminaitę Pitiją. Vėliau kare su persų vasalais Hermijas buvo suimtas ir nukryžiuotas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-02
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis15.81 KB
AutoriusZivile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aristotelis (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą