Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Platonas. Platono sielos teorija

Platonas. Platono sielos teorija

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Grožis ir meilė – mite apie žmogaus prigimtį. Siela ir idėja. Platono sielos teorija. Sielos ir kūno sąsajos. Žmogaus tobulybės. Absoliutus gėris. Nemirtingos sielos metafizika. Reinkarnacijos idėja. Laisvės problema. Išvados.

Ištrauka

Senovės graikų filosofas Platonas yra Vakarų politinės filosofijos, mūsų etinės bei metafizinės minties pradininkas. Jo apmąstymai šiomis temomis skaitomi ir studijuojami jau daugiau kaip 2300 metų. Todėl Platonas gali būti laikomas vienu didžiausių Vakarų mąstytojų.
Platonas gimė 427 m.pr.Kr. garsioje atėniečių šeimoje. Jaunystėje susipažino su įžymiu filosofu Sokratu, kuris tapo jo draugu ir mokytoju. 399 m.pr.Kr. septyniasdešimties metų Sokratas, remiantis gana miglotais kaltinimais bedievyste ir Atėnų jaunimo gadinimu, buvo nuteistas ir nužudytas.
Neilgai trukus po savo mokytojo mirties Platonas paliko Atėnus ir 10 ai 12 metų keliavo po kitas šalis. Maždaug 387 m.pr.Kr. jis grįžo į Atėnus ir įkūrė ten mokyklą-akademiją, kuri veikė daugiau kaip 900 metu. Likusius 40 savo gyvenimo metų Platonas praleido Atėnuose, mokydamas bei rašydamas filosofinius veikalus. Garsiausias jo mokinys buvo Aristotelis, kuris atvyko į akademiją septyniolikos metų, o Platonas buvo 60-šimties. Platonas mirė 347 m.pr.Kr.
Garsusis filosofas parašė laiškų rinkini ir 35 filosofinius darbus dialogu forma. Pagal pažiūrų genezę Platono veikalai chronologiškai skirstomi į tris laikotarpius:
1. Ankstyvosios kūrybos veikalai: "Eutifronas"(apie dievobaimingumą),"Lachetas"(apie drąsą),"Charmidas"(apie protingumą),"Protagoras"(apie dorovę),"Georgijas"(apie retoriką, hedonizmo ir egoizmo kritiką),"Sokrato apologija".I"Valstybės"knyga ir kt.Tuo laikotarpiu mąstytojas dar labai sekė Sokratu ir,vadovaudamasis jo metodu, kovojo su jam nepriimtinomis pažiūromis, ypač su sofistais.
2. Viduriniojo kūrybos laikotarpio veikalai:"Menonas"(apie galimybę išmokti dorovės), "Kratilas"(apie kalbą),"Fedras"(apie santykį tarp sielos ir idėjos),"Fedonas"(apie sielos nemirtingumą),"Puota (apie meilę),"Valstybės"II-X knygos,"Teaitetas"(apie pažinimą) ir kt.Šiuo laikotarpiu buvo sukurta dualistinė Platono filosofija,idėjų teorija.
3. Vėlyvosios kūrybos veikalai: "Parmenidas"(apie Platoniškai suprantamą dialektiką),"Sofistas"(apie būtį),"Politikas","Timajas"(apie gamtą),"Įstatymai"(sušvelninta idealios valstybės teorija) ir kt.Paskutiniuoju laikotarpiu Platonas beveik nustojo reiškęs savo mintis Sokrato vardu.Į amžiaus pabaigą jis dagiau rėmėsi pitagoriečių mąstysenos principais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis30 KB
Autoriusrita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Platonas. Platono sielos teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą