Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Informacinių technologijų svarba ir ypatumai viešajame administravime

Informacinių technologijų svarba ir ypatumai viešajame administravime

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: tikslas – aptarti informacinių technologijų taikymo viešajame administravime svarbą, keliamas problemas ir teikiamą naudą. Informacinės technologijos. Informacinių technologijų samprata. Informacinių technologijų savybės. Informacinių technolgijų taikymo viešajame administravime ypatumai. Informacinių technologijų taikymo viešajame administravime svarba. Informacinių technologijų naudojimo viešajame administravime trūkumai ir privalumai. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Šiandieną vis dažniau ir dažniau informacinės technologijos taikomos ne tik viešojo administravimo srityje, bet ir privačiame sektoriuje. Dėl to keičiasi samprata apie tai, koks ir kaip turėtų būti atliekamas valdymas, kontrolė, auditas ir veiklos rezultatų vertinimas. Visa tai daro poveikį tiek gyventojams, tiek valdžios institucijoms, todėl būtini efektyvūs pokyčiai gyventojų aptarnavimo, informacijos valdymo ir sprendimų priėmimo srityse.
Darbo problema. Įstatyminė bazė, reglamentuojanti informacinių technologijų naudojimą Lietuvoje, yra pakankama, tačiau trūksta efektyvaus teisės normų taikymo kasdieniame gyvenime, pakankamo finansavimo ir suvokimo, kokią svarbą visuomenei turi informacinių technologijų plėtra. Todėl šiuo atveju būtinas informacinių technologijų naudingumo visuomenėje akcentavimas, švietimas ir mokymas naudotis informacinėmis ir telekomunikacinėmis technologijomis ir jų prieinamumo gyventojams užtikrinimas.
Darbo objektas. Šio darbo objektas yra informacinių technologijų taikymo viešajo administravimo srityje aspektai.
Darbo tikslas. Pagrindinis šio darbo tikslas – aptarti informacinių technologijų taikymo viešajame administravime svarbą, keliamas problemas ir teikiamą naudą.
Darbo uždaviniai. Siekiant minėto pagrindinio tikslo, iškeliami šie uždaviniai:
1. apibrėžti informacinių technologijų sąvoką;
2. nusakyti pagrindinius informacinių technologijų bruožus;
3. paaiškinti informacinių technologijų taikymo viešajame administravime svarbą;
4. aptarti informacinių technologijų naudojimo viešajame administravime privalumus ir trūkumus.
Darbo šaltiniai ir metodai. Rašant šį darbą, buvo naudojamasi viešojo administravimo programos studijų dalyko "Informacinės technologijos ir e-valdžia" bibliografijos sąraše pateikta privaloma ir rekomenduojama literatūra, taip pat įvairiais internetiniais šaltiniais (pvz., www.e-government.lt, www.lrs.lt, www.evaldzia.lt ir kt.), moksliniais periodiniais leidiniais ir straipsniais.
Analizuojant ir sisteminant informacijos šaltinius, literatūrą, taikyti lyginamasis ir aprašomasis metodai.
Darbo struktūra. Šį rašto darbą sudaro įvadas, dėstomoji dalis, kuri susideda iš dviejų pagrindinių skyrių, išvados ir literatūros sąrašas. Pirmame rašto darbo skyriuje "Informacinės technologijos" aptariamos pagrindinės su informacinėmis technologijomis susijusios sąvokos, informacinėms technologijoms būdingos savybės.
Pirmo skyriaus 1.1 dalyje "Informacinių technologijų samprata" apibrėžiama informacinių technologijų sąvoka ir kiti terminai, susijusę su informacinėmis technologijomis, t.y. "kompiuterių tinklai", "telekomunikacijos", "internetas". 1.2 dalyje "Informacinių technologijų savybės" nusakomi pagrindiniai informacinių technologijų bruožai.
Antrame skyriuje "Informacinių technologijų taikymas viešajame administravime" aptariama informacinių technologijų svarba valstybės valdyme, jų teikiama nauda ir trūkumai viešajame administravime.
Šio skyriaus 2.1 dalyje "Informacinių technologijų taikymo viešajame administravime svarba" nagrinėjama informacinių technologijų teikiama nauda ir reikšmingumas viešojo administravime srityje. 2.2 dalyje "Informacinių technologijų panaudojimo viešajame administravime trūkumai ir privalumai" aptariamos pagrindinės problemos, atsirandančios ir galinčios atsirasti dėl informacinių technologijų panaudojimo tobulinant viešąjį administravimą, ir informacinių technologijų privalumai, kurių dėka tobulinama valstybės valdžios institucijų veikla ir jų bendradarbiavimas su piliečiais bei verslo atstovais.
Darbo praktinis reikšmingumas. Į šiame darbe atskleistus informacinių technologijų taikymo viešajame administravime ypatumus, o ypač į teikiamus privalumus, galėtų būti atsižvelgta tobulinant valstybės valdymą, ypač vietos savivaldą ir decentralizavimą, taip pat užtikrinant efektyvų ir interoperamobilų valdžios institucijų tarpusavio bendradarbiavimą. Be to, kompiuterinio ir elektroninio raštingumo programų įgyvendinimas suteiktų piliečiams galimybę efektyviai naudotis elektroninėmis viešosiomis paslaugomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.75 KB
AutoriusTatjana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasTadas Limba
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju svarba ir ypatumai viesajame administravime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Tadas Limba
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą