Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacinių sistemų plėtra

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Informacinių sistemų samprata ir plėtros etapai. Informacinių sistemų hierarchija. Informacinių sistemų vystymosi dinamika Lietuvoje. Informacinių sistemų plėtros kryptys. Informacinės visuomenės kūrimas. Elektroninės bankininkystės plėtra. Naujausių bevielio ryšio technologijų galimybių augimas. Švietimo sistemos kompiuterizavimas. Virtualių universitetų kūrimas. Duomenų saugumo užtikrinimo būtinybės atsiradimas. Išvados. Priedai (1).

Ištrauka

Aktualumas. Informacija ir žinios sparčiai skverbiasi į visas žmogaus veiklos sritis, keisdamos žmonių gyvenimo tempą, būdą, mąstyseną. Šiandien tikriausiai nė viena žmogaus ūkinė veikla neįsivaizduojama be kompiuterinio informacijos apdorojimo, be modernių informacijos ir komunikacijos technologijų. Informacinės sistemos vaidina vis didesnį vaidmenį valdyme ir politikoje, jau nekalbant apie švietimą, mokslą ir kultūrą. Naujos technologijos sparčiai keičia visas žmogaus veiklos sritis, tuo pačiu keičia ir pačią visuomenę, pereinant iš industrinės visuomenės į informacinę. Žinios tampa modernios ekonomikos pagrindu ir perėjimu nuo turto ekonomikos prie žinių ekonomikos, kuri savo ruožtu skatina produkcijos, susijusios su informacinėmis technologijomis, gamybą. Rinkos sąlygomis, esant aktyviai konkurencijai ir verslo dinamikai, informacinių technologijų plėtra ir jų efektyvus pritaikymas ūkinėje veikloje, sudaro galimybes įmonėms, šakoms ar net šalims siekti pažangos ir išlikti konkurencingomis. Tačiau kokybiškus ir teisingus verslo sprendimus galima priimti naudojant tik efektyvias, tikslios informacijos perdavimą užtikrinančias informacines sistemas, todėl šių sistemų plėtrai ir tobulinimui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys tiek valstybės, tiek atskirų verslo sektorių.
Darbo tikslas- apibūdinti informacinių sistemų plėtrą, apibrėžiant informacinių sistemų plėtros etapus, dinamiką ir kryptis.

Uždaviniai:
1. Apibrėžti informacinių sistemų sampratą ir pagrįsti jų svarbą ekonomikoje.
2. Pateikti informacinių sistemų pagrindinius plėtros etapus ir kryptis.
3. Apibūdinti informacinių sistemų vystymosi tendencijas Lietuvoje;
Darbas atliktas remiantis mokslinės literatūros, LR statistikos departamento duomenų analize, naudojant lenteles ir grafikus.

1. Informacinių sistemų samprata ir plėtros etapai

Informacinė sistema (IS) suvokiama kaip informacijos apdorojimo sistemos ir organizacijos išteklių visuma, skirta informacijai formuoti ir skleisti. IS yra sudaryta kompiuterinės sistemos pagrindu, o pačią sistemą sudaro penki pagrindiniai komponentai [1]:
• Kompiuterinė sistema (techninė ir programinė įranga);
• Žmonės;
• Procedūros;
• Duomenys ir informacija;
• Ryšio priemonės.
Nors visi elementai būtini, kad funkcionuotų informacinė sistema, tačiau žmonės yra svarbiausioji informacinių sistemų dalis. Žmonės kuria, valdo, prižiūri kompiuterinę įrangą, naudojasi jos suteikta informacija. Informacijos apdorojimo ir valdymo kelias yra labai ilgas ir sudėtingas. Pradėjus kurti industrinę visuomenę, sudėtingėjant gamybiniams procesams, intensyvėjant ryšiams tarp įvairių pasaulio šalių, rankiniu būdu apdoroti informaciją buvo nepatogu, reikėjo vis daugiau laiko, todėl pradėta ieškoti tobulesnių ir efektyvesnių duomenų apdorojimo priemonių.
Pirmasis kompiuterių naudojimo plėtros etapas buvo skaičiavimo darbų mechanizavimas [2]. Tai pats paprasčiausias valdymo darbų automatizavimo lygmuo, kai skaičiavimo mašinomis pradėta apdoroti duomenis, o dar vėliau duomenys buvo ne tik apdorojami, bet ir pradėti sudaryti (formuoti ir spausdinti) nauji dokumentai- ataskaitos. Naujiems dokumentams formuoti ir spausdinti buvo skirtos buhalterinės ir faktūrinės skaičiavimo mašinos.
Antrasis kompiuterių naudojimo plėtros etapas vadinamas informacijos apdorojimo mechanizavimu. Jis prasidėjo atsiradus kompiuteriams, į kuriuos duomenys prieš apdorojimą buvo įrašomi į mašinines laikmenas. Tokios mašinos atsirado XIX a. pabaigoje ir už ankstesnes mašinas buvo pranašesnės ne tiek todėl, kad buvo panaudoti nauji elementai ir taikomi konstrukciniai sprendimai, o todėl, kad buvo automatizuotas pradinių duomenų įvedimas. Jos veikė perforaciniu principu ir buvo našesnės, o rezultatai tikslesni. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-20
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis56.98 KB
AutoriusL
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas6
Mokytojas/DėstytojasDr. D. Šaparnienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu sistemu pletra [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 6 Klasė/kursas
  • Dr. D. Šaparnienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą