Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Praktikos ataskaita: Mažeikių rajono savivaldybė

Praktikos ataskaita: Mažeikių rajono savivaldybė

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Praktikos ataskaita. Praktikos tikslas: Įgyti praktinio darbo įgūdžių Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje. Įgyti savarankiškos profesinės veiklos įgūdžius. Posėdžio darbotvarkės sudarymas. Posėdžio protokolo rašymas. Sprendimo projektas. Tarybos, komiteto ir komisijos posėdžiai. Studijų metu gautų žinių pritaikymo praktikoje įvertinimas. Praktikos įvertinimas. Pasiūlymai praktikos organizavimo tobulinimui. Užduoties atlikimo ataskaita. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos apibūdinimas. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos veiklos kryptys. Darbo planavimo įvertinimas. Tarybos darbo planavimas. Vadovų ir pavaldinių darbo santykiai. Naujųjų vadybos metodų taikymas institucijos darbe. Mažeikių rajono savivaldybės tarnautojų mokymas. Piliečių dalyvavimas vietos savivaldoje. Užduoties atlikimo ataskaita. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sekretoriaus pareigybė. Savivaldybės tarybos sekretorės pareigybės svarba tarybos veiklai.

Ištrauka

Savo praktikos ataskaitoje aš apžvelgsiu Mažeikių rajono savivaldybėje įgytas žinias ir praktinio darbo įgūdžius. Tai darysiu remdamasi savo darbo patirtimi, bendrųjų politikos mokslų pagrindų supratimu, įgytų studijuojant politikos mokslus bei vadovaudamasi informacija, kurią man suteikė praktikos vadovė ir savivaldybės administracija.
Praktikos tikslas:
1. Įgyti praktinio darbo įgūdžių Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje.
2. Įgauti savarankiškos profesinės veiklos įgūdžius.
Praktikos uždaviniai:
1. Susipažinti su Mažeikių rajono savivaldybės struktūra, funkcijomis ir veikla.
2. Ištirti rajono gyventojų interesus ir padėti spręsti efektyvesnio jų aptarnavimo problemas.
Praktika prasidėjo spalio 5 dieną, o baigėsi lapkričio 27 dieną. Ją atlikau Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje. Buvau paskirta į Mažeikių rajono tarybos sekretorės padėjėjos pareigas.
Vykdant šias pareigas buvo reikalaujama, kad išmanyčiau ir būčiau susipažinus su vietos savivaldos įstatymu, Mažeikių rajono savivaldybės nuostatais, rajono tarybos reglamentu ir vidaus tvarkos taisyklėmis, mokėčiau dirbti Microsoft Office programiniu paketu.
Man buvo pavestos šios funkcijos:
1. Sprendimo projektų tvarkymas ir archyvavimas.
2. Pagalba atsakinėjant į gyventojų paklausimus ir prašymus.
3. Rajono tarybos, komitetų ir komisijų darbotvarkių spausdinimas.
4. Pagalba organizuojant rajono tarybos, komitetų ir komisijų posėdžius.
5. Dalyvavimas rajono tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose, protokolų spausdinimas.
6. Pranešimų spaudai rengimas.
7. Vykdymas vienkartinio pobūdžio rajono tarybos sekretorės pavedimus Savivaldybės tarybos klausimais.
Prieš atlikdama praktiką turėjau mažą supratimą apie tai, kaip institucijoje organizuojama valdymo struktūra, kaip institucija planuoja savo veiklą, kokie planai ir projektai kuriami, kokių tikslų siekiama, kaip veikia atskiri jos struktūriniai padaliniai-skyriai bei struktūriniai teritoriniai padaliniai – seniūnijos, kaip organizuojama rajono tarybos veikla, kokios jos funkcijos, kaip rengiami sprendimo projektai ir pan. Esu įsitikinusi, kad tokios žinios yra aktualios ne tik būsimiems ir esamiems politologams, bet ir kiekvienam eiliniam piliečiui. Nes tikrai naudinga žinoti, kur galima kreiptis iškilus finansinei ar socialinei problemai, kaip ši institucija sprendžia gyventojų problemas, kaip rengia ir vykdo sprendimo projektus, kokios įsidarbinimo galimybės, kokia institucijos veiklos vertinimo sistema, kokiomis formomis vyksta tarptautinis bendradarbiavimas ir pan. Visa tai ir yra pagrindiniai politikos mokslų praktikos tikslai ir uždaviniai.
Posėdžio darbotvarkės sudarymas
Viena dažniausių mano pareigų buvo darbotvarkių spausdinimas. Prieš kiekviena rajono tarybos, komiteto ar komisijos posėdį yra sudaroma posėdžio darbotvarkė. Joje nurodoma posėdžio data, laikas, vieta, nagrinėjamų klausimų turinys, kiekvienu klausimu atsakingo asmens/pranešėjo vardas ir pavardė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo praktikos ataskaita
KategorijaViešasis administravimas
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis35.01 KB
AutoriusIneta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Obrikienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Praktikos ataskaita savivaldybeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-7
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą