Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Elektroninės valdžios raida Lietuvoje

Elektroninės valdžios raida Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Elektroninės valdžios samprata. Elektroninę valdžią reglamentuojantys dokumentai. Elektroninės valdžios paslaugos. Elektroninė demokratija. Sveikatos priežiūros sistemos modernizavimas elektroninis deklaravimas. Išvados.

Ištrauka

XX a. paskutiniame dešimtmetyje daugelis pasaulio vyriausybių pradėjo įgyvendinti iniciatyvas, siekiant panaudoti interneto atveriamas galimybes įvairiems viešojo sektoriaus tobulinimo tikslams. Lietuva ne išimtis. Ji taip pat pradėjo kurti idėjas dėl viešojo sektoriaus modernizavimo – elektroninės valdžios kūrimo. O kas tai yra ta elekroninė valdžia? Galbūt daugelis mūsų jau dabar nuolat naudojasi elektroninės valdžios teikiamomis paslaugomis, tačiau net neįsivaizduoja, kad ši paslauga priklauso būtent šiam sektoriui.
Dėl šios priežasties, šio darbo tikslas – ištirti elektroninės valdžios sampratą, jos raidą Lietuvoje. Kadangi šiame darbe yra akcentuojama, kad elektroninė valdžia yra ne naujas reiškinys Lietuvoje, todėl yra formuojami šie darbo uždaviniai:
1. Remiantis Lietuvos Respublikos teisės aktais išanalizuoti, kaip vystėsi, nuo ko prasidėjo elektroninės valdžios gyvavimas Lietuvoje ir kaip visa tai vyksta dabar.
2. Pateikiant praktinių pavyzdžių, išnagrinėti kelias elektroninės valdžios paslaugas ir jų kokybę paslaugos gyvavimo pradžioje ir dabar.
Atsižvelgiant į šio darbo tikslą, darbas yra suskirstytas į tris dalis: pirmoje yra bandoma nagrinėti sąvoką elektroninė valdžia, apibrėžti jos sampratą; antroje dalyje – nagrinėjami teisės aktai, reglamentuojantys elektroninę valdžią ir elektroninės valdžios raidą Lietuvoje, trečioje – elektrinės valdžios teikiamos paslaugos. Pabaigoje darbo yra pateikiamos darbo išvados.

Elektroninė valdžia dažniausiai suvokiama kaip valstybės valdžios tąsa elektroninėje erdvėje, pasireiškianti valstybės funkcijų įgyvendinimu pasitelkiant informacines technologijas. Tačiau elektroninė valdžia nėra tik technologinio pobūdžio pokytis, į egzistuojančias valdymo struktūras ir procesus įterpiantis informacines technologijas. Politiniu aspektu elektroninė valdžia gali būti suvokiama kaip tam tikras demokratinis mechanizmas, kadangi ji susijusi su viešosios informacijos procesais, pilietinės informacijos sklaida ir viešosios sferos vystymusi. Socialinės elektroninės valdžios aspektas susijęs su žinių visuomenės tendencijomis, įtvirtina ir toliau plėtoja įtinklinto gyvenimo pokyčius, susijusius su tokiais veiksniais kaip interneto poveikis, skaitmeninio sklasto problemos, valdžios požiūris į globalius veiksnius ir kita. Tačiau pradedant nagrinėti elektroninės valdžios sampratą, reiktų išsiaiškini, kaip šią sąvoka yra apibrėžiama įvairiuose norminiuose dokumentuose.
Sakykim, LR Vidaus reikalų ministerija vykdomų projektų elektroninės valdžios srityje pristatyme teigia, kad "E. valdžia – visuma viešojo administravimo veikloje diegiamų informacinių ir ryšių technologijų, organizacinių šios veiklos pokyčių ir naujų įgūdžių, skirtų viešosioms paslaugoms, demokratiniams procesams ir viešajai politikai tobulinti.". Panašiai ši sąvoka yra apibūdinama ir Vladislavas Domarkas ir Vitalija Lukoševičienė straipsnyje "Elektroninė valdžia informacijos teikimo visuomenei aspektu", kuriama teigiama, kad "Elektroninė valdžia – tai valstybės ir savivaldos institucijų reguliuojamas visuomenės santykių plėtros reiškinys, kurio tikslas – didinti vykdomosios valdžios sprendimų priėmimo skaidrumą, kokybiškiau ir efektyviau teikti visuomenei, verslo subjektams ir institucijoms viešąsias paslaugas ir informaciją, panaudojant tam informacinių technologijų teikiamas galimybes ". Iš įvairių elektroninės valdžios apibūdinimų galima išskirti dviejų lygių – siaurąją ir plačiąją – elektroninės valdžios sampratas. Siaurąja prasme elektroninė valdžia siejama su valdžios institucijų informacijos ir paslaugų teikimu elektroniniais kanalais. Plačiąja prasme ji apima įvairius informacinių ir telekomunikacinių technologijų diegimo viešajame sektoriuje aspektus, kadangi paslaugų teikimas neatsiejamas nuo platesnio konteksto: teikimo kanalų ir būdų, bendravimo tarp piliečių ir valdžios institucijų priemonių, valstybės ir savivaldybių tarnautojų kompetencijos informacinių technologijų srityje, galiausiai – gyventojų galimybių pasinaudoti informacinių technologijų priemonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-23
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis28.5 KB
Autoriuszydrele
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasIrina Rudanova
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektronines valdzios raida Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Irina Rudanova
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą