Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>E-valdžios samprata ir modeliai

E-valdžios samprata ir modeliai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Elektroninės valdžios samprata: instrumentalistinis ir holistinis požiūris. Elektroninės valdžios modeliai. E-valdžios pranašumai ir trūkumai. Išvados.

Ištrauka

Pastaruoju metu informacinėms technologijoms veržiantis į visuomenės gyvenimą, atsiranda elektroninės valdžios poreikis, kuris šiuolaikiniam skubančiam ir į siaurus laiko rėmus patalpintam žmogui padėtų gauti atsakymus į kylančius klausimus iš įvairiausių valdžios institucijų, atlikti įvairiausio pobūdžio operacijas, negaišdamas laiko eilėse prie valdžios atstovų kabinetų. Žinoma, ir naujausia informacija, kuri anksčiau eiliniam šalies gyventojui buvo nepasiekiama, taptų prieinama ir aiški.
Taigi, šiame darbe pakalbėsime apie instrumentalistinę ir holistinę e- valdžios sampratą, jos pranašumus ir trūkumus, aptarsime, kokią įtaką elektroninės valdžios koncepcijos įgyvendinimui daro informacinių technologijų progresas. Taip pat pakalbėsime apie elektroninės valdžios modelius tarp jų pateiksime ir idealios elektroninės valdžios mechanizmą bei jo veikimo principą, kuris buvo pateiktas Egidijaus Barcevičiaus straipsnyje.
Darbe daugiausia remsimės informacija, kuri yra pateikta internete ir taip pat, norėdami išsiaiškinti elektroninės valdžios termino reikšmę remsimės 2002 m. 12 – 31 dienos LR Vyriausybės nutarimu " Dėl elektroninės valdžios koncepcijos patvirtinimo".

Išgirdus trumpinį "e- valdžia" daug kam kyla klausimas: "kas tai yra?" . Iš nesutrumpinto termino "elektroninė valdžia" tai pat nelabai įmanoma suprasti, kas tai per daiktas ar reiškinys. Tiesiog kyla klausimas, negi dabar mūsų rinktus atstovus norima pakeisti robotais ar tiesiog naujai sukurtomis kompiuterinėmis programomis, kurios už valdžios atstovus leis įstatymus, vykdys jų kontrolę ir priežiūrą. Taigi norėdami išaiškinti, kas tai yra elektroninė valdžia, pateikėme keletą šio termino definicijų.
"E- valdžia tai viešojo administravimo institucijų paslaugos gyventojams ir verlsui, teikiamos informacinių ryšio technologijų (IRT) pagalba." Taip pranešime elektroninę valdžią apibrėžia Rimantas Gatautis iš UNESCO Tarptautinių žinių ekonomikos ir vadybos centro, Vilniaus universitetas.
Mykolo Romerio universiteto Valstybinio valdymo fakulteto Socialinės informatikos katedros docentas socialinių mokslų daktaras Mindaugas Kiškis ir doktorantė Austė Kraujelytė straipsnyje "Elektroninės valdžios instrumentalizmo ir jo altenatyvų teisinė- politinė analizė" teigia, jog e- valdžia –tai: "valstybės valdžios tąsa elektroninėje erdvėje, pasireiškianti valstybės funkcijų įgyvendinimu pasitelkiant informacines technologijas" . Reikia nepamiršti paninėti, kad minėtame straipsnyje yra pateikiamas instrumentalistinis e- valdžios požiūris: " Minėtas elektroninės valdžios suvokimas iš esmės sutapatina elektroninę valdžią su technologinėmis viešųjų paslaugų formomis arba technologiniais valstybės funkcijų įgyvendinimo instrumentais, tačiau ignoruoja socialines elektroninės valdžios dimensijas." ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-04
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.27 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoktorantas T. Limba
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Evaldzios samprata ir modeliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doktorantas T. Limba
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą