Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinė visuomenė. Informacinės technologijos

Informacinė visuomenė. Informacinės technologijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Informacinė visuomenė. Informacinės visuomenės samprata. Informacinės visuomenės ištakos. Informacinės visuomenės iššūkiai. Pagrindiniai informacinės visuomenės bruožai. Informacinės visuomenės apibrėžimai. Informacinės visuomenės plėtra Lietuvoje. Pozityvieji ir negatyvieji informacinės visuomenės aspektai. Informacinės technologijos. Informacinių technologijų raida. Informacinių technologijų naudojimas Lietuvoje. Naudojimasis internetu. Išvados.

Ištrauka

Nuo pat savo egzistencijos, žmonija susiduria su vienu iš reiškinių - komunikacija. Komunikaciją galime apibrėžti kaip informacinį procesą, kuomet vienas iš šio proceso dalybių gali būti žmogus. Praktiškai, su informacija, jos gavimu, perdavimu, apdorojimu ir suvokimu žmogus susiduria nuo pat gimimo; šis procesas yra įdomus tuo, kad jis yra pastovus ir tęstinis.
Reiktų paminėti, kad žodis informacija jau prieš du tūkstančius metų pasirodė lotynų kalboje. Šiuo metu milijonai žmonių vartoja šį žodį ir supranta jį beveik vienareikšmiškai - žinių suteikimas, jų perdavimas. Galime drąsiai teigti, kad nuo šio šimtmečio vidurio informacijos procesai radikaliai keičia žmonijos mąstymą, gyvenseną, o bendriausia prasme - pačią visuomenę.
Pastaraisiais dešimtmečiais žmonijos vystymosi pažangą lemia naujų informacinių technologijų kūrimas ir vystymas. Asmeniniai kompiuteriai tapo būtinu daugumos išsilavinusių žmonių darbo įrankiu. Globalus kompiuterių tinklas sudarė sąlygas vieningos pasaulinės informacinės sistemos sukūrimui, kuriama nauja informacinė visuomenė. Norint būti pilnateisiu tokios visuomenės nariu, kiekvienam yra būtinos išsamios žinios apie šiuolaikines informacines technologijas.
Žmonėms būdinga stebėti, analizuoti ir vertinti save, tiek supančią aplinką. Jeigu ta aplinka arba mūsų pačių savybės netenkina mūsų poreikių, bandome tokią situaciją keisti. Visiems ieškojimams ir pokyčiams reikalinga informacija - kurios ieškome, ją kaupiame, bandome apibendrinti ir panaudoti savo poreikiams. Jeigu poreikiai informacijai yra nedideli ir veikla nesudėtinga, informacijos tvarkymas nereikalauja daug pastangų,. Tam pakanka natūralių žmogaus sugebėjimų. Plečiantis informacinei veiklai, šių sugebėjimų pradeda nebepakakti. Ir tada jas bandoma spręsti įvairiai, pvz. iškilus duomenų registravimo, saugojimo ir perdavimo didesniais atstumais problemai buvo sukurtos telegrafo, telefono ir kitokių ryšio priemonių sistemos.


Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi ir besimokanti visuomenė. Reikėtu įsigilinti
i šiuos tris būdvardžius – jie aprėpia daugelį dalykų.
Atvira – tai reiškia, kad informacija, žinios, duomenys turi buti lengvai prieinami kiekvienam visuomenės nariui. Piliečiai igauna teise ne tik teoriškai, bet ir praktiškai dalyvauti visuomenės valdyme, politiniame šalies gyvenime. Suprantama, šitai įmanoma tik esant geram informacinių technologijų naudojimo lygiui – sukūrus modernią šalies infrastrukturą.
Išsilavinusi – tai kiekvienos valstybės siekis šviesti ir mokyti savo piliečius. Iki šiol pagrindinis išsilavinusios visuomenės rodiklis buvo gyventojų raštingumas – gebėjimas skaityti ir rašyti. Informacinėje visuomenėje to nepakanka - turi būti ugdomas gebėjimas pasinaudoti informacijos šaltiniais, t. y. informacinėmis technologijos priemonėmis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis86.86 KB
AutoriusErnesta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene. Informacines technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą