Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacijos technologijų įtaka visuomenės raidai

Informacijos technologijų įtaka visuomenės raidai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Informacinė visuomenė, jos samprata. Informacijos technologijų samprata. Informacinių technologijų įtaka visuomenės raidai. Informacijos technologijų nauda Lietuvoje. Informacijos technologijos moksle. Informacijos technologijų panaudojimas namų ūkiuose. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos ateitis, įžengus į XXI amžių, priklauso nuo informacijos technologijų lygio šalyje ir žmonių kompiuterinio raštingumo. Tapti lygiaverčiu pasaulio ekonomikos partneriu galima tik tuomet, jei kiekvienas Lietuvos pilietis turės galimybes ir sugebės modernias informacijos technologijas panaudoti darbe ir gyvenime, išlaikyti konkurenciją pasaulio rinkose.
Informacijos technologijų plėtotė pasaulyje sukėlė didelius ūkio ir visuomenės struktūrų pokyčius. Išsivysčiusiose šalyse vis didesnę nacionalinio produkto dalį sudaro informacija, didėja darbų decentralizacija ir globalizacija. Sparčiai plinta ir tobulėja naudojant informacijos technologijų sukurti darbo įrankiai, jais naudojasi vis didesnė visuomenės dalis. Kartu didėja pavojus, kad neturintys galimybės naudotis informacijos technologijomis gyventojai taps antrarūšiais valstybės piliečiais. Keičiasi socialinė ir ekonominė situacija. Šiems pokyčiams intensyviai ruošiasi Europos Sąjunga, svarbiausiu savo politikos prioritetu numačiusi visokeriopą paramą informacinės visuomenės formavimuisi.
Nuo pat savo egzistencijos, žmonija susiduria su vienu iš reiškinių - komunikacija. Komunikaciją galime apibrėžti kaip informacinį procesą, kuomet vienas iš šio proceso dalybių gali būti žmogus. Praktiškai, su informacija, jos gavimu, perdavimu, apdorojimu ir suvokimu žmogus susiduria nuo pat gimimo; šis procesas yra įdomus tuo, kad jis yra pastovus ir tęstinis. 15
Informacijos visuomenės sąvoka dažnai įsivaizduojama kaip technologija arba net kaip elgsena, kurią sukelia technologijos. Įdomu pažymėti, kad skirtingų sričių specialistams užuomina apie informacijos visuomenę asocijuojasi skirtingai - kompiuterių specialistams ji asocijuojasi su kompiuteriais, telekomunikacijų specialistams - su telekomunikacijomis.
Kitą vertus, vieni jų labiau išreiškia šios visuomenės priklausomybę nuo sparčiai besivystančių technologijų, kiti - naują visuomenės požiūrį į vertybes, kuomet akcentuojama, kad tai intelektuali ir žiniomis paremta visuomenė.
Pasaulyje vyksta dramatiški ir esminiai pokyčiai. Tai vis spartėjantis globalizavimo procesas ir greita informacinių technologijų plėtra. Ryšys tarp šių dviejų tendencijų yra tiesioginis – informacinių technologijų plėtra skatina globalizavimo procesus, ir atvirkščiai. Praėjusio šimtmečio viduryje prasidėjusi informacinė revoliucija kardinaliai pakeitė visuomenės gyvenimą. Poindustrinė epocha pirmą sykį informaciją įvardijo kaip vieną iš svarbiausių išteklių, pagrindinį gamybos produktą ir pagrindinę prekę. Per šimtmečius nusistovėję visuomenėje procesai radikaliai kinta – jie tapo orientuoti į informaciją, jos panaudojimą.
Žmonija įžengė į informacinį amžių kuriame žinios darys vis didesnę įtaką visoms gyvenimo sritims. Sparčiai plečiantis informacinių technologijų kūrimo galimybėms keičiasi daugelio žmogaus veiklos sričių darbo aplinka. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.14 KB
AutoriusBrigituliux@one.lt
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos technologiju itaka visuomenes raidai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą