Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinė visuomenė, kompiuterio įtaka visuomenei, žmogui (2)

Informacinė visuomenė, kompiuterio įtaka visuomenei, žmogui (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Informacinės visuomenės samprata. Pozityvieji informacinės visuomenes aspektai. Negatyvieji informacinės visuomenės aspektai. Informacinė visuomenė ir socialiniai pokyčiai. Lietuvos informacinė visuomenė. Informacinių technologijų samprata. Informacinių technologijų raida. Informacinių technologijų reikšmė. Pagrindinės sveikatos saugos priemonės dirbant kompiuteriu.

Ištrauka

Informacinė visuomenė - tai atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir mokėjimu (žiniomis) savo veiklą grindžianti visuomenė, kurios nariai turi galimybę ir geba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis šiuolaikinių informacinių technologijų priemonėmis, šalies ir pasaulio kompiuterizuotais informacijos ištekliais, o valstybės ir savivaldybių institucijos, pasitelkdamos šias priemones ir išteklius, - priimti sprendimus, garantuoti gyventojams prieinamą ir patikimą viešąją informaciją.


• Informacijos apdorojimo greitis. Tai ir informacijos paieškos, ir jos perdavimo bei kopijavimo greitis. Tik atsiradus technikos stebuklui - kompiuteriui, o po to - kompiuteriniams tinklams, ištobulėjus ryšio priemonėms, tapo įmanomas kokybinis šuolis apdorojant informaciją. Jos apdorojimo greitis - priežastis, turėjusi daugiausia įtakos formuojantis informacinei visuomenei.
• Informacijos masiškumas. Šis bruožas irgi labai būdingas informacinei visuomenei. Be jo visuomenėje būtų tik informacijos specialistų antsluoksnis. Šis masiškumas skatina visuomenės švietimą, švietėjišką veiklą. Pastaroji tampa lankstesnė, intensyvesnė ir ekstensyvesnė. Per tą patį laiko tarpą galima daugiau sužinoti, išmokti. Visų be išimties amžiaus grupių visuomenės nariai gali siekti išsilavinimo, kelti kvalifikaciją.
Naujų technologijų ryšio priemonių diegimas, pvz., radijo bangomis pagrįstas ryšys tarp kompiuterių, dar labiau vysto masiškumą.
• Informacijos globalizacija. Išplėtojus pasaulinį kompiuterių tinklą informacija tampa globaline. Tie laikai, kai informacijos šaltinius skyrė valstybių, regionų sienos, kai net informacijos turinys atskirose valstybėse buvo skirtingas, negrįžtamai praeina. Dabar informacijos vartotojams nekliudo nei valstybių sienos, nei geografinė padėtis.
• Informacijos apdorojimo patogumas. Informacijos apdorojimo patogumas, lengvumas asocijuojasi su jos apdorojimo, pirmiausia - paieškos greičiu. Nereikia gaišti laiko vaikščiojant į bibliotekas, pakanka savo namuose turėti personalinį kompiuterį, prijungtą prie pasaulinio tinklo. Aukščiau minėtas radijo bangų ryšys tarp kompiuterių leidžia gauti ir siųsti informaciją bet kurioje situacijoje - kelionėje, atostogaujant ir pan.
Prie apdorojimo patogumo pasireiškimų reikia priskirti ir tokius dalykus kaip vartotojams patogios informacijos paieškos sistemos (programos), informacijos klasifikavimas pagal įvairius kriterijus, modernus dizainas ir kt.
• Informacijos gausumas. Kompiuterinė bei kita organizacinė technika suteikia praktiškai neribojamas galimybes informacijai kopijuoti ir dauginti. Tai suteikia galimybes surasti reikiamą informaciją bet kurios srities specialistui. Informacijos, jos šaltinių gausa didina ir informacijos saugumo laipsnį.
• Alternatyvūs informacijos šaltiniai ir pateikimo formos. Būdinga šiuolaikinių informacijos sistemų ypatybė - informacija dubliuojama, ji gali būti saugoma ir pateikiama vartotojams įvairiais pavidalais (teksto, grafikos, audio, video ir pan.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-21
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis39.89 KB
Autoriusmarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasPipirienė
Švietimo institucijaVilniaus "Minties" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene kompiuterio itaka visuomenei zmogui (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus "Minties" gimnazija / 12 Klasė/kursas
  • Pipirienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą