Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Televizorius, kompiuteris ir žmogus

Televizorius, kompiuteris ir žmogus

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Kas yra žalingas įprotis? Geriausias draugas...televizorius? Kompiuteris nauda ar žala? Mažeikių rajono laikraštis "Santarvė". Kur dingsta moksleiviai? Miegą vagia kompiuteris. Prie kompiuterio paauglys tampa supermenu. Priklausomybės nuo kompiuterių gydymosi kursas. Išvados. Priedai. Kiek laiko žmonės praleidžia prie televizoriaus.

Ištrauka

Kompiuteriniai žaidimai ir internetas - nauja priklausomybė, galinti būti prilyginama neigiamam alkoholio ir narkotikų poveikiui. Psichologai vienu balsu tvirtina, kad priklausomybė kompiuteriui - labai stipri, tačiau Lietuvoje į tai dar neatkreiptas dėmesys. Pedagogai pritaria, kad tai didžiulė problema, kurios jie nepajėgūs išspręsti vieni.
"Kiekvieną šimtmetį žmonės gaudavo vis daugiau informacijos. Naujų informacijos technologijų sukeliami pokyčiai tokie subtilūs, kad mes vargiai juos pastebime. Prieš atsirandant raštui, žmonės pasitikėjo tik atmintimi. Prieš atsirandant telefonui, žmonės jautė malonumą rašyti laiškus ir juos gauti. Prieš atsirandant televizoriams ir kompiuteriams, žmonės daugiau bendravo, buvo glaudesni šeimos ir kaimynų santykiai. Žmonės susirinkdavo pašnekėti, o kaime - ir padainuoti. Televizija pririšo žmones prie namų, izoliavo vienus nuo kitų. Tik ketvirtadalis amerikiečių pažįsta savo kaimynus. Užuot pareiškę tiesiogiai užuojautą nelaimės atveju, žmonės tai daro per laikraščius, o kitose šalyse - elektroniniu paštu ar faksu. Kompiuteriai siūlo begales įdomių žaidimų, padeda tvarkyti piniginius reikalus, išsirinkti ir užsisakyti pirkinius, videofilmus ir daugybę kitų paslaugų neišeinant iš namų, nebendraujant su žmonėmis tiesiogiai. Visuomenė dar labiau susvetimės ir taps izoliuota įnikus į Internetą - pasaulinį ryšių tinklą, leidžiantį bendrauti tarpusavyje bet kokiu atstumu. Kita vertus, gaudami daugiau informacijos, žmonės negali būti izoliuoti. Bet kokią informaciją dabar galima paskleisti po pasaulį per dieną. Elektroninė erdvė tampa prieinama visiems pasaulio žmonėms."( Prof. habil. fizikos dr. JONAS GRIGAS)
Nuostabus ir viliojantis televizijos ir kompiuterių pasaulis į savo pinkles įtraukia ne tik besivystančius vaikus ,bet ir suaugusiuosius, kurie turėtų atskirti kas yra kenksminga jiems patiems ir jų atžaloms. Iš šalies atrodantis, visiškai nekaltas pomėgis, laiko praleidimo būdas, gali tapti vieninteliu "draugu" , kuris niekam "neužleidžia" savų pozicijų : visos žmogaus mintys skirtos tik jam ir viskas daroma tik dėl to , kad galėtu kuo daugiau laiko praleisti kartu.

"Terminas "žalingas įprotis" ( addiction – angl. ) kilęs iš lotynų kalbos žodžio ad dicere, reiškiančio "pasidavimą". Pasidavimas žalingam įpročiui įvyksta tuomet, kai asmuo nebeturi valios kontroliuoti ir riboti tam tikrą savo veiklą ar tam tikros medžiagos vartojimą. Ši veikla ar medžiaga užvaldo jo gyvenimą ir, jei jis neranda būdo, kaip iš jos išsivaduoti, galiausiai jį sunaikina. Specialistai, dirbantys šioje srityje, taip pat pripažysta, kad žalingas įprotis yra vergavimas tam tikrai medžiagai ar veiklos formai. Tad kodėl vieni žmonės tampa žalingų įpročių vergais, o kiti – ne ? Kodėl vieniems, pakliuvus į žalingo įpročio gniaužtus, pavyksta iš jų išsivaduoti, o kitus žalingas įprotis tiesiogiai ar netiesiogiai priveda iki mirties ? Kodėl kai kurie žalingų įpročių apsiestieji visą gyvenimą kovoja su savo įpročiu, tačiau kiekvieną jų žingsnį aukštyn seka kritimas atgal ? Visi šie klausimai kreipia žvilganį į problemos esmę : kokia yra tikroji žalingų įpročių prigimtis ?"
"Teisingas žalingo įpročio apibrėžimas turi apimti svarbiausias jo savybes, sykiu eliminuodamas neesmines ar nepilnutinai su juo susijusias. Kiekvienas žalingas įprotis turi keturias pagrindines savybes: prisirišimą, priklausomybę, reguliarumą ir destruktyvumą. Žalingam įpročiui vystantis ir gilėjant, visi jo komponentai tampa vis stipresni." ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis39.63 KB
Autoriusingrida
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasG. Statkutė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Televizorius kompiuteris ir zmogus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • G. Statkutė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą