Išplėstinė paieška
 
 
 

Narkomanija (3)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Narkotikai - būdas išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje. Narkotikų rūšys ir poveikis. Narkotikų vartojimą aiškinančios teorijos. Narkotikų vartojimo rizikos veiksniai. Kodėl jaunuoliai vartoja narkotikus? Priklausomybių gydymas. Įvairūs gydymo metodai. Priklausomybės nuo narkotikų veiksmingumo gydymo principai. Apsaugantys nuo narkotikų vartojimo veiksniai. Problemos sprendimas. Psichologinės pagalbos tarnybos.

Ištrauka

Nuo tada, kai ėmėme atvirai kalbėti apie narkotikus ir jų keliamą pavojų, paskelbėme jiems karą.Norime visuomenės, kurioje nebūtų narkotikus vartojančių asmenų, kartu ir vartojimo keliamų problemų- nusikaltimų savižudybių, mirčių.Kova vyksta visais frontais- naikinami nelegalūs fabrikėliai ir laboratorijos, gaudomi ir baudžiami prekeiviai, gydomi ir izoliuojami narkomanai.O kokie šios kovos rezultatai?Deja, kaip rodo statistikos duomenys, narkotikų vartojimas plinta, juos vartoti ima vis jaunesni asmenys.


Lygiai su tokia pačia problema susidūriau ir aš- mano draugas vartoja narkotikus.Net neįsivaizdavau, kad narkotikai taip gali pakeisti mūsų santykius.Anksčiau mes puikiai sutardavome, kartu leisdavome laiką, domėjomės įvairiais dalykais, juokėmės, svajojome apie ateitį, o dabar viskas tarsi kažkur dingo...Nebėra nei juoko, apart kažkokio nenatūralaus, apkvaitusio, nei linksmų akių, nei svajonių, nei pomėgių...nieko...
Net nežinau, kada Tomas pradėjo svaigintis.Kiek laiko tai jau tęsiasi?Iš pradžių lyg ir nieko nepastebėjau.Matydavau, kad jis dažnai būdavo apsvaigęs, akys paraudusios, kartais imdavo nei iš šio nei iš to juoktis, o kartais pratrūkdavo pykčiu, dažnai keisdavosi nuotaika.Mūsų santykiai visai pakriko.Klausdavau jo, kas yra, bet sulaukdavau vieno ir to paties atsakymo "Nieko.Viskas gerai.Atstok.Aš tiesiog pavargęs " ir pan.Iš pradžių tuo tikėjau, nors giliai širdy jaučiau, kad kažkas yra ne taip.
Tačiau kai iš namų ėmė dingti įvairūs daiktai, kai draugai ėmė skųstis, kad Tomas vis skolinasi pinigų nežinia kam ir jų negrąžina, kad jis nenori užsiimti niekuo, ką seniau taip mėgdavo, kad vaikšto kažkoks apkvaitęs, keistai elgiasi, praleidinėja paskaitas universitete, susirado naujų neaiškių draugų ir pan. jau rimtai sunerimau.
Ir štai kažkas paklausė, rodos, paprasčiausio klausimo: "O gal jis vartoja narkotikus?"
Mane tarsi žaibas trenkė.Ir kaip aš to nesupratau anksčiau?Paraudusios akys, nemiga, nesugebėjimas susikaupti, nervingumas, haliucinacijos, nuotaikų kaita, juoko priepuoliai, pyktis, bloga savijauta, melas, vagystės- juk tai visi narkotikų vartojimo požymiai.
Nenorėjau tuo tikėti.Bandžiau su Tomu apie tai pasikalbėti, bet jis viską neigė, įtikinėjo, kad nevartoja jokių narkotikų, bet kai vieną dieną jo švarko kišenėje radau kruopščiai į polietileninį maišelį suvyniotas tabletes su prilipintu užrašu "Ecstasy", abejonių neliko....Jis narkomanas...
Visas mano pasaulis tarsi sugriuvo.Supratau, kad tai rimta problema ir kad Tomui reikia pagalbos.Juk jam dar tik dvidešimt metų ir visas gyvenimas prieš akis, bet narkotikai gali jį sugriauti...

Problemos nagrinėjimas

Narkotikai - būdas išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje

Taip, tai problema, o norint spręsti problemą, pirmiausiai reikia ją suprasti-kas tie narkotikai, kaip jie veikia, kodėl žmonės juos vartoja ir pan.
Gyvenimas šiuolaikiniame pasaulyje vis sudėtingąja- spartėja jo tempai, didėja susvetimėjimas, individualizmas.Žmogus patiria vis daugiau stresų, įtampos, nerimo.To išvada - įvairūs psichikos sveikatos sutrikimai, depresija, savižudybės.Nors esama naujų technologijų, lengvinančių žmogaus buitį, darbą, bendravimą, tebėra stiprus poreikis atsipalaiduoti, atgauti jėgas, užsimiršti.tačiau kaip?
Vienas iš būdų- narkotinių medžiagų vartojimas.Šios medžiagos gali palengvinti žmogaus kančias, padėti užsimiršti.

Narkotikų rūšys ir poveikis

Narkotinės medžiagos- tai gamtinės ir sintetinės medžiagos, kurios dėl kenksmingumo poveikio jomis piktnaudžiaujantiems žmonėms sukelia sunkų sveikatos sutrikimą, pasireiškiantį psichine ir fizine priklausomybe.Kad medžiaga būtų pripažinta narkotiku, ji turi atitikti tris kriterijus:
1. medicininį - medžiaga psichiškai veikia centrinę nervų sistemą;
2. socialinį - plačiai paplitęs nemedicininis šios medžiagos vartojimas;
3. juridinį - medžiaga pripažinta narkotiku ir įtraukta į narkotinių medžiagų sąrašą (šių medžiagų neteisėta gamyba, įgijimas, laikymas ar realizavimas yra įstatymo draudžiami).

Iš šio apibrėžimo galima suprasti, kad narkotinių medžiagų sąrašas nėra pastovus.Jis gali būti papildomas, koreguojamas atsižvelgiant į tai, kokios medžiagos yra vartojamos svaiginimosi tikslais.
Tarptautinėje ligų klasifikacijoje pateikiamas psichoaktyviųjų medžiagų, nuo kurių apsvaigstama ir kurios gali sukelti psichologinę ar fizinę priklausomybę, sąrašas:
1. Alkoholis;
2. Opiatai (morfijus, heroinas, kodeinas ir kt.);
3. Kanabinoidai (kanapės, marihuana, hašišas ir kt.);
4. Raminamieji ir migdomieji vaistai;
5. Kokainas;
6. Stimuliatoriai (amfetaminai, efedronas, kofeinas ir kt.);
7. Haliucinogenai (LSD, ecstasy, ketaminas, meskalinas ir kt.);
8. Tabakas;
9. Lakiosios medžiagos (klijai, tirpikliai, acetonas ir kt.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-07-03
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.42 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkomanija (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą