Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Narkotikų vartojimo priežastys

Narkotikų vartojimo priežastys

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Paauglystės periodas. Trumpa narkotikų vartojimo prevencijos istorija. Dvi ligos stadijos. Narkotikų vartojimo biologinės priežastys. Asmenybės ypatybės ir psichologinės priežastys. Smalsumas ir nuolatinis noras patirti kuo daugiau malonumų. Noras būti kitokiu, madingu, laisvu. Nesuvokimas, ką daro ir kad tai yra pavojinga ir rimta. Vartojami narkotikai norint pamiršti problemas, užuot jas išsprendus. Vidiniai emociniai išgyvenimai. Nenorėjimas išsiskirti iš kitų. Vienišumo jausmas. Noras greičiau tapti suaugusiu. Neturėjimas ką veikti, neužimtumas. Atsakomybės ir įsipareigojimų vengimas. Žemas savęs vertinimas. Jausmų reguliavimas. Socialinės priežastys. Šeimos įtaka. Netinkamas auklėjimas šeimoje. Vaikas augo nepilnoje šeimoje. Piktnaudžiavimas narkotikais šeimoje. Vaikas patyrė dvasinių ir fizinių traumų. Draugų įtaka. Bendruomenės ryšių susilpnėjimas. Išvados. Klausimai.

Ištrauka

Šis periodas yra pats sudėtingiausias vaikų gyvenime. Jis užima nuo 13- 18 metų laikotarpį, kai viskas atrodo dar nekalta ir ne išbandyta. Todėl šis referatas labiau padės paaugliams, kurie ką tik įžengė į šį periodą, tai tiktų nuo 8-12 klasės. Nors esu pati studentė ir ruošdama šį referatą daug ko sužinojau naujo.
Amžiaus ypatumai: šiame amžiuje paaugliai jau galvoja apie ateitį, karjerą, kuria planus.jie jau gali abstrakčiai mąstyti. Paaugliai nori su suaugusiais aptarti rūpimus klausimus, problemas, jų sprendimo būdus. Išlieka ir bendraamžių įtaka.
Kaip pateikti informaciją apie narkotikus: mes turime moksleiviams formuojant jų požiūrį į narkotikų vartojimą visuomenėje, suaugusieji neturi vengti diskusijų su paaugliais, išklausyti jų nuomonės, pateikiamų argumentų, turi stengtis padėti jiems įsisąmoninti, kad narkotikai gali sutrukdyti įgyvendinti jų planus.
Paauglys turi žinoti apie narkotikus kaip apie ligą, apie svaigiųjų medžiagų poveikį, jų cheminę sudėtį ir priklausomybę.
Priklausomų nuo narkotikų asmenų gydymas reikalauja daug pastangų, laiko ir ne visada yra sėkmingas. Todėl jau seniai ieškoma šios problemos prevencinių priemonių: kada, kaip ir kokią informaciją pateikti, kokias poveikio priemones naudoti, kad žmonės nepradėtų vartoti narkotikų.Paskutiniais dešimtmečiais galime išskirti net keletą šios problemos sprendimo etapų, kuriuose buvo naudojami skirtingi prevencijos būdai:
Gąsdinimas. Naudojant gąsdinimo metodą buvo pateikiama kuo daugiau bauginančios informacijos apie vartojimo pasekmes, rodomos narkomanų bei pažeistų jų organų nuotraukos.Deja, tai nedavė laukiamų rezultatų. Daugumai ypač jaunų žmonių, tos bauginančios pasekmės atrodė labai tolimos ir nesusiję su jų elgesiu. Kartais tai sukelia baimės jausmą, tačiau jis irgi neskatina keisti savo elgesio. Psichologai yra ištyrę, kaip baimė veikia žmogaus elgesį. Jei baimės jausmas yra labai stiprus, įsijungia psichologiniai gynybos mechanizmai, ir žmogus šios bauginančios informacijos paprasčiausiai nepriima, negirdi, ima juoktis ir panašiai.
Informacija. Prevencinės priemonės buvo skirtos pateikti kuo tikslesnę ir gausesnę informaciją, statistinius duomenis. Deja, jau seniai nustatyta, kad vien informacija žmogaus elgesio nepakeičia. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.19 KB
Autoriusjanina
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkotiku vartojimo priezastys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą