Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Narkotikų žala paaugliams

Narkotikų žala paaugliams

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Narkotikų rūšys. Ecstasy. LSD. Amfetaminas. Kokainas. Heroinas. Narkotikų žala. Narkomanijos priežastys. Biologinės priežastys. Psichologinės priežastys. Socialinės priežastys.

Ištrauka

Narkomanija – tai dėl ilgesnio ar trumpesnio narkotinių medžiagų vartojimo kylanti liga, kuriai būdinga didėjanti narkotiko tolerancija, psichologinė ir fizinė priklausomybė nuo jo, besivystantis saviti psichikos pakitimai.
Narkotikų, alkoholio bei kitų psichotropinių medžiagų vartojimas sparčiai plinta pasaulyje. Kvaišinsimasis įstatymų draudžiamais bei legaliais narkotikais sukelia įvairiausių problemų vartotojams, jų šeimoms, draugams, visuomenei.
Pastarąjį dešimtmetį Rytų Europoje grėsmingai išaugo nelegalų narkotikų vartojimas, kurį lydi begalė skaudžių problemų. Kai kuriose šalyse ši grėsmė ypač rimta. Lietuvos psichikos sveikatos centro duomenimis, kiekvienais metais užregistruojama vis daugiau narkomanija sergančių asmenų. Tačiau nereikia pamiršti, kad užregistruojama tik tie asmenys, kurie kreipėsi dėl gydimo ar buvo išaiškinti kitomis aplinkybėmis. Taigi narkomanija paplitusi dar labiau nei mes manome.
Tyrimo problema: Kokia narkotikų žala paauglių gyvenimui, jų vystymuisi, bendravimui su aplinkiniais?
Tyrimo objektas: Narkotikų žala
Tyrimo hipotezė: Narkotikai daro labai didelę žalą paauglių gyvenime, jų vystymuisi, bendravimui su aplinkiniais.
Tyrimo tikslas: Daugiau sužinoti apie narkotikų rūšis, jų daromą žalą.
Tyrimo uždaviniai:
1) Daugiau sužinoti apie narkotikų rūšis.
2) Sužinoti apie narkotikų daromą žalą.
3) Sužinoti kokios gali būti narkomanijos priežastys.
4) Sužinoti apie priklausomybes nuo narkotikų rūšis.
Tyrimo metodai ir procedūros:
1) Literatūros analizė
2) Internetinių puslapių analizė
Paskutiniais metais atsirado nemažai naujų narkotikų. Per trumpą laiką jie pasidarė labai populiarūs kai kuriuose jaunimo grupėse kaip klubų narkotikai.
Pirminis ecstasy pavadinimas yra MDMA. Tai sintetiniu būdu pagamintas narkotikas. Jis turi ir stimuliuojančių, ir haliucinacijas sukeliančių savybių.yra keletas ecstasy variantų, pvz. MDA ir MDEA. Ecstasy pardavinėjamas mažų baltų arba spalvotų tablečių pavidalu. Kartais jos būna papuotos obuolių, besišypsančio veido, dobilo lapo ar dolerio simbolio paveikslėliais. Ecstasy pardavinėjamas ir kapsulių pavidalu, todėl jį lengva supainioti su amfetaminu.
Įprastam apsvaigimui būdingas energijos padidėjimas, noro bendrauti atsiradimas, laimės jausmas, didelis pasitikėjimas savimi. I čia ir ecstasy (ekstazė) pavadinimas. Apsvaigimas gali trukti 3-5 valandas, retais atvejais iki 10 valandų. Nemiga, baimės jausmas, depresija, regėjimo sutrikimai, prakaitavimas, drebulys ir žandikaulių spazmai – tai komplikacijų dėl ecstasy vartojimo pavyzdžiai.
Keturiolikmečiai-penkiolikmečiai ecstasy paprastai nevartoja, nes jie yra per jauni patekti į klubus ir kavines, kur šio preparato pasitaiko. Dauguma vartojančių ecstasy yra 17-18 metų ir vyresni. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-01
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis12.84 KB
Autoriusjuste
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Narkotiku zala paaugliams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą