Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinės ir žinių visuomenės plėtra Lietuvoje

Informacinės ir žinių visuomenės plėtra Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Žinių visuomenė. Kompiuteriai ir internetas. Kompiuterinis visuomenės raštingumas. Informacinės ir žinių visuomenės plėtros raida Lietuvoje.

Ištrauka

Dažnai tenka nugirsti pesimistų aimanas, kad žinių visuomenės raidoas tempais Lietuva beviltiškai atsilikusi, nieko gero nevyksta, o jei vyksta – tai ne taip arba per daug lėtai. Ar iš tikrųjų taip ir yra? Gal čia pateikiami faktai ir plėtros tendencijos sumažins skeptikų nerimą dėl informacinės ir žinių visuomenės raidos mūsų šalyje. Lietuva pagal daugelį rodiklių šiame sektoriuje jau dabar išsiskiria iš naujųjų ES narių.

Visuotinai pripažįstama, kad šiandienos pasaulyje technologinė pažanga, inovacijos, žinių ekonomika yra bet kurios šalies ūkio ir kultūros plėtros pagrindas. Informacinės ir žinių visuomenės, pagrįstos mokslu ir inovacinėmis technologijomis, sukūrimas yra ir Lietuvos strateginis uždavinys ir ekonominės plėtotės kryptis. Tai pirmasis iš trijų Lietuvos valstybės prioritetų, kurie įtvirtinti Valstybės ilgalaikės raidos strategijoje. Šio prioriteto įgyvendinimas skatina kraštą atsiverti pasauliui, įgalina veiksmingai pasitelkti Lietuvos žmonių kūrybines galias ir, naudojantis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis, užtikrinti nacionalinės ekonomikos tarptautinį konkurencingumą, sukurti daugiau naujų ir geresnių darbo vietų, aukštą gyvenimo kokybę, transformuoti socialinį bei kultūrinį visuomenės pobūdį.

Per praėjusius metus šalyje įvyko daug teigiamų pokyčių, sudariusių galimybes tapti mums informacine ir žinių visuomene. Lietuva, kaip ir kitos naujosios Europos Sąjungos (ES) narės, turėjo įvykdyti esmines reformas, todėl ji dinamiškesnė ir pasirengusi didesniems iššūkiams, nei senosios ES šalys. Lietuvos įsijungimas į ES ekonominės ir socialinės sanglaudos procesą, Lisabonos strategijos įgyvendinimas spartina informacinės ir žinių visuomenės kūrimą šalyje, prisideda ne tik prie nacionalinių, bet ir perspektyvinių Europos tikslų įgyvendinimo.
Žinių visuomenėje išskirtinę reikšmę įgyja žmonių žinios ir kompetencija. Tai tampa esminiu mokymosi, išsilavinimo ir profesijos, darbo ir gerovės kūrimo rodikliu. Informacinės technologijos yra įrankis šiai kompetencijai didinti. Jos leidžia greitai ir patogiai pasiekti įvairius informacijos šaltinius, atlikti su darbinėmis ar asmeninėmis reikmėmis susijusią veiklą. Todėl plėtojant informacinę visuomenę šalyje siekiama sudaryti sąlygas visiems mokytis, įgyti kvalifikaciją, kaupti informacinių technologijų (IT) naudojimo patirtį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis51.39 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Guzavičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines ir ziniu visuomenes pletra Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Guzavičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą