Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinės visuomenės kūrimas Lietuvoje

Informacinės visuomenės kūrimas Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Informacinės visuomenės samprata. Svarbiausios informacinės visuomenės plėtros gairės. Informacinės visuomenės vystymosi Lietuvoje faktai ir įvykiai. Naujausia informacinės visuomenės plėtros Lietuvoje statistika. Išvados.

Ištrauka

Pasaulyje vyksta dideli pokyčiai. Industrinę visuomenę išsivysčiusiose šalyse keičia INFORMACINĖ VISUOMENĖ. Informatika, informacijos technologijų puoselėtoja, tampa svarbiu Informacinės visuomenės kūrimo varikliu.
Valstybė, siekianti būti lygiaverte išsivysčiusių valstybių partnere ir stipria konkurente, turi užtikrinti, kad jos visi gyventojai, eiliniai žmonės ir visų lygių vadovai taptų aktyviais Informacinės visuomenės nariais, mokėtų ir galėtų naudotis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis.
To nemokėdami ar negalėdami jie atsidurs blogesnėje padėtyje negu tie, kurie dabar nemoka skaityti, rašyti, naudotis telefonu.
Lietuvos valstybei, turinčiai mažai žaliavų ir energijos išteklių, šis rūpestis ypatingai svarbus.
INFORMACINĖS VISUOMENĖS KŪRIMAS — Lietuvos valstybės STRATEGINIS UŽDAVINYS.
Šio referato tikslas yra atskleisti informacinės visuomenės vystymosi Lietuvoje svarbą ir eigą, paminėti iškylančias problemas.

Informacinė visuomenė — tai atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir mokėjimu (žiniomis) savo veiklą grindžianti visuomenė, kurios nariai turi galimybę ir geba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis šiuolaikinių informacinių technologijų priemonėmis, šalies ir pasaulio kompiuterizuotais informacijos ištekliais, o valstybės ir savivaldybių institucijos, pasitelkdamos šias priemones ir išteklius, — priimti sprendimus, garantuoti gyventojams prieinamą ir patikimą viešąją informaciją.
Nacionalinė informacinės visuomenės plėtros koncepcija patvirtinta LR Vyriausybės 2001 m. vasario 28 d. nutarimu Nr. 229. 2001 m. rugpjūčio 10 d. priimtas ir patvirtintas "Lietuvos informacinės visuomenės plėtros strateginis planas" . 2003 m. vasario 3 d. patvirtinta "Informacinės visuomenės plėtros koordinavimo metodika", kurios svarbiausias tikslas — nustatyti informacinės visuomenės plėtros planavimo ir stebėsenos tvarką bei priemones.
Informacinės visuomenės sukūrimas yra itin sudėtingas iššūkis Lietuvai, su kuriuo susitvarkyti galime tik sutelkus bendras pastangas, pasiekus plačių visuomenės sluoksnių sutarimą ir pasitelkus stiprią intelektualią politinę valią. Efektyvus ir konstruktyvus valstybės institucijų, verslo ir visuomeninių organizacijų bendradarbiavimas gali tapti ypač vertingu sudarant sąlygas visuomenei naudotis informacinės visuomenės privalumais ir mažinant informacinę atskirtį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-29
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis172.53 KB
AutoriusAusra
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTauragės skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines visuomenes kurimas Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą