Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinės visuomenės technologijų raidos tendencijos Europos Sąjungoje (ES) ir Lietuvoje

Informacinės visuomenės technologijų raidos tendencijos Europos Sąjungoje (ES) ir Lietuvoje

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Informacijos visuomenė ir informacijos technologijos. Informacinės visuomenės technologijų raidos tendencijos Europos Sąjungoje (ES). Informacinės visuomenės technologijų raidos tendencijos Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Informacijos technologijos pasaulyje plinta žaibiškai ir nepaisydamos nacionalinių ribų ar ekonominių skirtumų. Toks globalus plitimas skatina informacinės visuomenės- visuomenės, paremtos žiniomis ir informacija, kūrimąsi bei vis didesnį informacinių technologijų diegimą. Europos Sąjungoje intensyviai vykdomi informacinės visuomenės kūrimo projektai, nukreipti į įvairias gyvenimo sritis: šalys laikosi principinių nuostatų, kad visi projektai gerintų kiekvieno šalies piliečio socialines sąlygas, laiduotų lygiateisiškumą ir informacijos prieinamumą, informacinių technologijų diegimą visose socialinėse srityse. Lietuva- ne išimtis. Šiandien mūsų šalyje naudojama informacinė sistema iš esmės susiformavo pereinant iš agrarinės visuomenės į industrinę ir iš industrinės palengva pereinant į informacinę, kur žinios ir informacija tampa svarbiausiu aspektu visuomenėje, produktu ir ištekliu. Pastaruoju metu Lietuvoje ypač daug dėmesio skiriama informacinės visuomenės plėtrai: vyriausybė siekia sudaryti sąlygas elektroniniam parašui naudoti, ketinama įdiegti elektroninio atsiskaitymo sistemas, taip pat per viešuosius tinklus atlikti muitinės, mokesčių, mokėjimo ir pajamų deklaravimo procedūras. Smarkiai didėja darbuotojų kompiuterinio išsilavinimo poreikis [1].
Lietuva pavyzdžių ir patirties semiasi iš kaimyninių Europos Sąjungos šalių, kuriose pirmiausiai Europoje prasidėjo informacijos visuomenės kūrimas bei efektyvi informacinių technologijų plėtra. Naujausios Europos Sąjungos priimtos direktyvos dėl informacinės visuomenės bei strategijos tapo rodomuoju planu ne tik tuometinėms Europos Sąjungos šalims, bet dar Sąjungoje nare nebuvusiai Lietuvai ir kitoms narėms kandidatėms. Europos Sąjunga suprato, kad informacijomis, žiniomis ir informacinėmis technologijomis paremta valstybė gali ir yra pilnavertiškai socialiai ir ekonomiškai išsivysčiusi. Todėl informacinių technologijų ir informacinės visuomenės plėtros klausimas yra įtrauktas į visų šalių informacijos politikos dienotvarkę.
Turint omenyje šio atvejo aktualumą, šiame darbe panagrinėsiu informacinės visuomenės technologijų raidos tendencijas: iš arčiau pažvelgsiu į informacinės visuomenės reiškinį bei informacinių technologijų raidą tiek Europos Sąjungoje, tiek Lietuvoje.

Informacinė visuomenė – tai atvira, besimokanti visuomenė, kurios nariai geba visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis šalies ir pasaulio informaciniais ištekliais, valstybinės institucijos užtikrina informacijos patikimumą ir prieinamumą, nuosekliai plėtoja šalies informacinę infrastruktūrą ir jos tarptautinę integraciją, o ekonomika remiasi veiksmingu informacijos apdorojimu ir jos taikymu įvairiose gamybos srityse [2]. Taip informacinę visuomenę mes apibūdiname XI amžiuje, o pirmiausiai apie informacinę visuomenę pradėta šnekėti dar septinto dešimtmečio pradžioje. Istorijos laikotarpių eigoje, kintant socialiniams prioritetams, visuomenė transformavosi iš agrarinės į industrinę, o šioji- į informacinę. Būtent pastarojo kitimo pasekoje, septinto dešimtmečio pradžioje pastebėta, kad technologijos gali naudingo pasiūlyti visuomenei. Pastebima, informacinės visuomenės kūrimas didžiausios įtakos turi ekonomikos augimui: stiprėja privatus verslas, kokybiškai gerėja ir gausėja valstybės viešosios paslaugos, auga nauja, išsimokslinusi ir daug naudingų žinių sukaupusi žmonių kartą, gebanti panaudoti ir taikanti žinias praktikoje. Stiprėjant ekonomikai - kyla pragyvenimo lygis, sukuriama daugiau darbo vietų, lengviau sprendžiamos socialinės problemos [3]. Dėl šių priežasčių dauguma užsienio valstybių, kurios informacinės visuomenės kūrimą jau įgyvendina praktikoje, ėmėsi ryžtingų veiksmų: gerai žinomi JAV, Japonijos, Airijos pavyzdžiai, kuomet šių šalių vyriausybės deklaravo politinį pasiryžimą kurti ir vystyti žinių visuomenę, o ekonomikos plėtrą ėmė vystyti informacinių technologijų ir telekomunikacijų pagalba [3].
Technologiniu požiūriu, informacija yra laikoma produktu, kurį informacinės technologijos siekia efektyviai kaupti, valdyti ir pateikti ir apdoroti. Telekomunikacijos šiame procese siekia sparčiai ir tiksliai perduoti skirtingų pavidalų ir formų informaciją įvairiais atstumais. Visas šias sąlygas informacinei visuomenei technologiniu požiūriu kurti galima pavaizduoti taip: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-08
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis27.83 KB
AutoriusGabriela
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines visuomenes technologiju raidos tendencijos Europos Sajungoje ir Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą