Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Žmogiškieji ištekliai viešajame administravime (2)

Žmogiškieji ištekliai viešajame administravime (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Viešasis administravimas Lietuvoje. Viešojo administravimo institucijų struktūra. Viešojo administravimo principai bei vertybės. Viešojo administravimo plėtra. Žmogiškieji ištekliai ir jų reikšmė. Žmogiškųjų išteklių reikšmė. Žmogiškųjų išteklių valdymas. Žmogiškųjų išteklių apskaita. Kvalifikacijos kėlimas ir tobulinimas. Karjera viešajame administravime. Darbuotojų motyvacija. Žmogiškųjų išteklių įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Pagrindinis veiksnys , lemiantis žmonių gerovę, yra investavimas į žmones ir į žinias, kadangi žmonių įgyjami sugebėjimai – jų išsilavinimas, patirtis, įgūdžiai, kvalifikacija yra svarbiausi siekiant ekonominės ir socialinės pažangos. Bet kokios veiklos efektyvumas bei produktyvumas yra tiesiogiai susijęs su gerove.
Šiuolaikinėmis darbo rinkos sąlygomis žmogiškieji ištekliai yra svarbiausia visuomenės vertybė bei pagrindinis ekonomikos augimo veiksnys. Aukštesnis išsilavinimas sąlygoja didesnį užimtumą, produktyvumą, mažesnį nedarbą. Žmogiškieji ištekliai daro įtaką darbo produktyvumui bei rezultatams ir yra svarbūs ieškant geresnių darbo galimybių bei gyvenimo sąlygų.
Žmogiškųjų išteklių reikšmė yra svarbi ir viešojo administravimo sektoriuje, nes administratorių darbas yra tiesiogiai susijęs su eilinių žmonių gerove, jų poreikių tenkinimu. Kad ir kokios technologijos bus naudojamos, jas vis viena valdys žmogus, be gero specialisto netgi naujausia technika būtų bevertė, tai lemia, jog bet kokios organizacijos, o kartu ir viešojo administravimo įstaigų darbuotojai yra pagrindinis jos turtas, galintis užtikrinti veiklos efektyvumą bei sėkmingą įstaigos gyvavimą.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti žmogiškojo kapitalo reikšmę viešajame administravime, pagrįsti, kaip žmogiškieji ištekliai įtakoja viešojo administravimo tarnautojų darbą.

Prieš imant kalbėti apie žmoniškuosius išteklius viešėjame administravime, derėtų apsibrėžti, kas apskritai yra viešasis administravimas bei žmoniškieji ištekliai.
Žmogiškieji ištekliai paprastai suprantami kaip dirbančiųjų žinios, įgūdžiai bei pastangos, kurias jie panaudoja dirbdami organizacijoje;
Viešasis administravimas - tai įstatymų ir kitų teisės aktų reglamentuojama viešojo administravimo subjektų veikla, skirta įstatymams ir kitiems norminiams teisės aktams įgyvendinti priimant administracinius sprendimus, teikiant įstatymų nustatytas administracines paslaugas, administruojant viešųjų paslaugų teikimą ir atliekant viešojo administravimo subjekto vidaus administravimą. Jis apima:
Administracinio personalo elgseną ir motyvacijas;
Organizacinius susitarimus, įgyvendinant svarbias, valstybinės reikšmės viešąsias programas;
1. Administracinę aplinką, kurią sukuria administracinės sistemos ryšiai su politine sistema ir su visuomene. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis35.93 KB
Autoriusjurate
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogiskieji istekliai viesajame administravime (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą