Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Valstybės tarnautojų karjera ir valdymas

Valstybės tarnautojų karjera ir valdymas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbe nagrinėjama Valstybės tarnautojų karjeros samprata, jos reikšmė, kokiais pagrindiniais principais vadovaujamasi, koks valstybės tarnautojų administracinis ir teisinis statusas. Valstybės tarnautojų klasifikavimas, jų administracinis teisinis statusas ir pagrindiniai principai. Valstybės tarnautojų karjeros samprata. Kasmetinis valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimas ir jo tikslas. Valstybės tarnybos valdymas. Išvados.

Ištrauka

Valstybės tarnautojas – tai fizinis asmuo, įgijęs LR valstybės tarnybos ir kitų įstatymų nustatytą valstybės tarnautojo statusą ir valstybės ir savivaldybių institucijose ar įstaigose atliekantis viešojo administravimo, ūkines ar technines funkcijas arba teikiantis viešąsias paslaugas visuomenei.
Taigi valstybės tarnyba yra vienas svarbiausių administracinės teisės institutų. Tai sudėtingas, kompleksinis teisės institutas, kurį sudaro ne tik administracinės teisės, bet ir kitų teisės sistemos rūšių (šakų) – konstitucinės, darbo, socialinės apsaugos, civilinės teisės – normų reguliuojami visuomeniniai santykiai.
Valstybės tarnyba - teisinių santykių, atsirandančių įgijus valstybės tarnautojo statusą, jam pasikeitus ar jį praradus, taip pat atsirandančių dėl valstybės tarnautojo viešojo administravimo veiklos valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje įgyvendinant tam tikros valstybės valdymo srities politiką ar užtikrinant jos įgyvendinimo koordinavimą, koordinuojant tam tikros valstybės valdymo srities įstaigų veiklą, valdant, paskirstant finansinius išteklius ir kontroliuojant jų panaudojimą, atliekant auditą, priimant ir įgyvendinant teisės aktus, valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų sprendimus viešojo administravimo srityje, rengiant ar koordinuojant teisės aktų, sutarčių ar programų projektus ir teikiant dėl jų išvadas, valdant personalą arba turint viešojo administravimo įgaliojimus nepavaldžių asmenų atžvilgiu, visuma.
Šiame darbe nagrinėjau Valstybės tarnautojų karjeros sampratą, jos reikšmę, kokiais pagrindiniais principais vadovaujamasi, koks valstybės tarnautojų administracinis ir teisinis statusas, kaip vertinama valstybės tarnautojo veikla, ir galiausiai kaip valstybės tarnyba yra valdoma, kas ją valdo, kokias funkcijas atlieka valdydami.
Ruošdama darbą naudojausi įvairia literatūra: Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu, Autorių kolektyvo išleistu vadovėliu ,,Lietuvos administracinė teisė. Bendroji dalis", Andriuškevičiaus A. Administracinės teisės principai ir normų ribos", Čiočio P. ,,Teisės pagrindai", Laurinavičiaus A. ,,Tarnybinė teisė: statutinės valstybės tarnybos teisinis reguliavimas", Tuleikienės L. ir kt. autorių leidiniu ,,Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymas praktikoje" ir kt. Šiuose leidiniuose radau reikalingos informacijos šiam darbui, galėjau išsamiai panagrinėti valstybės tarnautojų teisinę padėtį, valstybės tarnautojų karjeros sampratą, karjeros vertinimo ypatumus bei analizuoti valstybės tarnybos valdymo funkcijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-15
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.54 KB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. R. Kalesnykas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes tarnautoju karjera ir valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • doc. dr. R. Kalesnykas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą