Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinės technologijos šiuolaikinėje visuomenėje

Informacinės technologijos šiuolaikinėje visuomenėje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Naujųjų informacinių technologijų apibūdinimas. Informacinių technologijų raida.. Informacinės technologijos mokykloje. Išvados.

Ištrauka

Veržli informacinių technologijų raida ir su ja susiję ženklūs technologijų, valdymo, mokslinių tyrimų, švietimo ir buities pokyčiai yra tokie reikšmingi, jog netgi kalbama apie technologijų revoliuciją, vykstančią mūsų akyse. Atsiranda vis naujų terminų, tokių kaip kompiuterizuotas mokymas, automatizuotos valdymo sistemos, robototechnika, mikroprocesorinė technika, globalinės kompiuterinės informacinės sistemos ir t.t. Galima drąsiai teigti, kad pastaraisiais dešimtmečiais žmonijos vystymosi pažangą lemia naujų informacinių technologijų kūrimas ir vystymasis. Asmeniniai kompiuteriai tapo būtinu daugumos išsilavinusių žmonių darbo įrankiu. Globalus kompiuterių tinklas sudarė sąlygas vieningos pasaulinės informacinės sistemos kūrimui, kuriama nauja informacinė visuomenė. Norint būti pilnateisiu tokios visuomenės nariu, kiekvienam yra būtinos išsamios žinios apie šiuolaikines informacines technologijas ir jų organizavimo būdus.

Informacinė technologija. Kas tai? Dažniausiai informacinių technologijų sąvoką apibūdinama kaip informacinių priemonių taikymas įvairiems, su informacija susijusiems, darbams atlikti. Informacijos technologija vadinama metodų ir būdų sistema informacijai rinkti, kaupti, saugoti, apdoroti ir pateikti vartotojui. Šiuolaikinės informacijos technologijos grindžiamos kompiuterinės technikos panaudojimu.
Pagrindinis dėmesys skiriamas ne duomenų prasmei, o patiems tvarkymo veiksmams, technologijai. Plačiau domėtis informacinėmis technologijomis pradėta šeštajame dešimtmetyje, kai prasidėjo spartus kompiuterių diegimas. Tuo metu kompiuterinė technika buvo labai brangi, jos eksplotacija sudėtinga, todėl informacinės technologijos buvo kuriamos specialiose organizacinėse struktūrose – skaičiavimo centruose. Buvo manoma, kad informacinių sistemų vartotojams tiesiogiai nereikia dalyvauti informacinėse technologijose.
Sparčiai vystantis kompiuterinio ryšio technikai, kompiuterių tinklams ir patiems kompiuteriams, situacija iš esmės pasikeitė. Patikimi ir nebrangūs asmeniniai kompiuteriai, kurių techninės ir eksploatacinės savybės daugelį kartų geresnės už šeštojo dešimtmečio informacinių sistemų organizavimui naudotų didžiųjų kompiuterių pajėgumą, tapo neatskiriama daugumos specialistų ir tarnautojų darbo vietos dalimi. Norėdamas gerai išnaudoti šiuolaikinių kompiuterių galimybes, kiekvienas iš mūsų turi būti ne tik informacinių paslaugų vartotojas, bet ir organizatorius. Informacinių technologijų organizavimo pagrindų žinios tampa būtinos kasdieninės asmeninės veiklos organizavimui: asmeninio informacinio ūkio ir dokumentų tvarkymui, duomenų paieškai, analizei, kompiuteriniam paštui ir kitiems panašaus pobūdžio darbams.
Pastaruoju metu kompiuterinės informacinės technologijos taip pat intensyviai diegiamos mokyme. Jos sudaro puikias sąlygas savarankiškoms studijoms skirtos medžiagos parengimui ir paskleidimui, kvalifikacijos kėlimui, glaudesniam dėstytojų ir studentų bendradarbiavimui, atveria naujas galimybes distancinio mokymo plėtrai.
Žmonės nuo neatmenamų laikų stebi, analizuoja ir bando įvertinti tiek save, tiek juos supančią aplinką. Jeigu ta aplinka arba mūsų pačių savybės netenkina mūsų poreikių, bandome tokią situaciją pakeisti, valdyti. Pavyzdžiui, kiekvienas mūsų nori gyventi tarp puikių draugų, būti sveikas, turtingas ir labai protingas. Didžiąją dalį savo gyvenimo praleidžiame bandydami bent dalinai pasiekti šiuos tikslus, ieškodami būdų, kaip tai padaryti. Visiems šiems ieškojimams reikalinga informacija – jos ieškome, ją kaupiame, bandome apibendrinti ir panaudoti savo poreikiams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis15.16 KB
Autoriusegl
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines technologijos siuolaikineje visuomeneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą