Išplėstinė paieška
 
 
 

Informacinė visuomenė (14)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Informacinė visuomenė. Informacinės visuomenės samprata. Informacinės visuomenės bruožai. Informacinės visuomenės apibrėžimai. Technologinė samprata. Ekonominė samprata. Profesinė samprata. Erdvinė samprata. Kultūrinė samprata. Informacinės visuomenės plėtra Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Nuo pat savo egzistencijos, žmonija susiduria su vienu iš reiškinių - komunikacija. Komunikaciją galime apibrėžti kaip informacinį procesą, kuomet vienas iš šio proceso dalyvių gali būti žmogus. Praktiškai, su informacija, jos gavimu, perdavimu, apdorojimu ir suvokimu žmogus susiduria nuo pat gimimo; šis procesas yra įdomus tuo, kad jis yra pastovus ir tęstinis.
Reiktų paminėti, kad žodis informacija jau prieš du tūkstančius metų pasirodė lotynų kalboje - jau Ciceronas, antikinėje Romoje sakydamas savo garsiąsias kalbas naudojo žodį "informacija". Šiuo metu milijonai žmonių vartoja šį žodį ir supranta jį beveik vienareikšmiškai - žinių suteikimas, jų perdavimas. Galime drąsiai teigti, kad nuo šio šimtmečio vidurio informacijos procesai radikaliai keičia žmonijos mąstymą, gyvenseną, o bendriausia prasme - pačią visuomenę. Kaip pažymi daugelis mokslininkų, tokių kaip A.Toffler, Y.Masuda, E.Baark, šiandieninė visuomenė atsidūrė ant naujo "visuomenės pokyčių slenksčio", t.y. proceso, kuomet šiandieninė visuomenė transformuojasi į naujo tipo visuomenę. Kitaip sakant, tai visuomenė, kurios visi nariai naudoja informaciją, jos apdorojimo, perdavimo technologijas kasdieninėje savo veikloje. Šis visuomenės tipas yra apibrėžiamas skirtingai - "informacijos visuomenė", "postindustrinė visuomenė", "labai informuota visuomenė". Informacijos visuomenės sąvoka dažnai įsivaizduojama kaip technologija arba net kaip elgsena, kurią sukelia technologijos.
Iki pat XX a. pradžios prieiga prie informacijos buvo ribota - ja galėjo pasinaudoti tik nedidelis žmonių kiekis, kadangi bibliotekos, kaip viena iš pagrindinių informacijos kaupyklų, buvo prieinamos tik labai siauram visuomenės sluoksniui - turtingiesiems ar kilmingiesiems. Todėl galima drąsiai teigti, kad tik XX a. visuomenę galime pradėti laikyti "visuotinai intelektualia visuomene", kadangi tokios visuomenės atsiradimą sąlygojo spartus įvairių informacijos perdavimo kanalų atsiradimas - televizija, radijas, telefonai, platus bibliotekų tinklas ir galiausiai kompiuteriai, internetas. Todėl nenuostabu, kad žmonės pradėjo įgyti vis daugiau žinių - informacijos, o tai sąlygojo pokyčius pačioje visuomenėje - tiek jos veikloje, tiek mąstyme. Ir galiausiai informacijos visuomenės sąvoka grindžiama informacijos technologijų panaudojimu įvairiose visuomenės veiklos srityse. Apibendrinant galima pasiūlyti naują informacijos visuomenės apibrėžimą, kuris būtų išreikštas taip: informacijos visuomenė - tai naujas visuomenės tipas, kuris pagrįstas informacijos technologijų plėtojimu ir masiniu jų panaudojimu įvairiose ūkio šakose bei visuomenės narių orientacija ne į materialinius, bet į intelektualius, informacijos procesų sąlygotus produktus.

Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi ir besimokanti visuomenė.
Atvira – tai reiškia, kad informacija, žinios, duomenys turi būti lengvai prieinami kiekvienam visuomenės nariui.
Piliečiai įgauna teisę ne tik teoriškai, bet ir praktiškai dalyvauti visuomenės valdyme, politiniame šalies gyvenime.
Suprantama, tai įmanoma tik esant geram informacinių technologijų naudojimo lygiui – sukūrus modernią šalies infrastruktūrą.
Išsilavinusi – tai kiekvienos valstybės siekis šviesti ir mokyti savo piliečius. Iki šiol pagrindinis išsilavinusios visuomenės rodiklis buvo gyventojų raštingumas – gebėjimas skaityti ir rašyti. Informacinėje visuomenėje to nepakanka - turi būti ugdomas gebėjimas pasinaudoti informacijos šaltiniais, t. y. informacinėmis technologijos priemonėmis.
Besimokanti – tai visuomenės narių pastangos mokytis visą gyvenimą. Tam turi būti sudaromos atitinkamos sąlygos: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-07
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis342.81 KB
Autoriusvai2ke
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene (14) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą