Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Elektroninių viešųjų paslaugų teikimas Europos Sąjungoje (ES)

Elektroninių viešųjų paslaugų teikimas Europos Sąjungoje (ES)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Elektroninių viešųjų paslaugų bruožai ir apibrėžimai. Elektroninių viešųjų paslaugų teikimas Europos sąjungoje. Visoje Europos sąjungoje – vienodos viešosios paslaugos. Keturių lygių elektroninės paslaugos. Elektroninių viešųjų paslaugų tyrimai Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Informacinė veikla išsivysčiusiose šalyse turi didelę reikšmę beveik visoms gyvenimo sritims. Informacijos technologijų plėtimasis daro vis didesnę įtaką visoms socialinio gyvenimo sferoms. Dabartiniai pokyčiai šiandieniniuose gamybos, prekybos ir paslaugų sektoriuose įvairių autorių įvardinami kaip skaitmeninė revoliucija, informacijos amžius, žinojimo ekonomika ir pan. Kai kurie teoretikai įžvelgia naują visuomenės tipą - informacijos visuomenę. Informacijos technologijų poveikis visuomenei akivaizdus.
Dėl interneto atsiradimo datos kol kas vis nesutariama, bet nemaža pasaulio dalis 1999 metais šventė pasaulinio kompiuterio tinklo dešimtąjį gimtadienį. Per dešimtį metų visuotinis informacijos tinklas sugebėjo pasaulio ekonomikoje padaryti perversmą, reikšme civilizacijos raidoje prilygstantį ugnies, rato ar garo mašinos atradimui. Sukurtas kaip akademinio elito bendravimo priemonė, internetas greitai buvo pastebėtas veiklių verslininkų. Pastaraisiais metais dažnai girdime kalbant apie žinių ekonomiką, informacinę visuomenę, e-vyriausybę, e-verslą ir, žinoma, e-paslaugas. Bene visos didžiausios politinės partijos savo rinkiminėse programose deklaravo pozityvų požiūrį į naujas informacijos technologijas, internetą ir visuotinę kompiuterizaciją. LR Seimas ir Vyriausybė patvirtino tiek informacinės visuomenės plėtros koncepciją, tiek ir įvairius strateginius dokumentus. Priimti ir atitinkami šią sritį reglamentuojantys įstatymai ("Elektronines komercijos įstatymas", "Elektroninio parašo įstatymas", Asmens duomenų apsaugos įstatymas" ir kt.). Veiklą koordinuoja, kontroliuoja ir jai vadovauja bent kelios institucijos ir organizacijos. Tad, kaip matome, naujasis elektroninio verslo ir paslaugų pasaulis nelikęs be valdžios dėmesio. Technologinį pagrindą šioms naujovėms sudaro didėjanti kompiuterizacija ir interneto išsivystymas, sukuriantys naujas bendravimo ir sąveikos galimybes. Taip atsiranda nauja elektroninio verslo (e-verslo) ir elektroninių paslaugų (e-paslaugų) rinka, neribojama tradicinių teisinių, kultūrinių, geografinių ir laiko barjerų. Elektroninių paslaugų ir veiklos spektras yra labai platus – apimantis ir naujus verslo modelius, ir viešojo administravimo metodus, naujas žiniasklaidos rūšis, ir, apskritai, naujus ekonominius ir politinius santykius.

Mano rašto darbo tikslas yra išsiaiškinti kas yra elektroninė viešoji paslauga, apžvelgti elektroninių viešųjų paslaugų perspektyvas bei jų padėtį Europos Sąjungoje bei Lietuvoje . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis26.76 KB
Autoriustania
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasViešojo saugumo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroniniu viesuju paslaugu teikimas Europos Sajungoje (ES) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą