Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Viešojo administravimo kaitos kryptys ir perspektyvos

Viešojo administravimo kaitos kryptys ir perspektyvos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Viešojo administravimo kaitos kryptys. Tradicinis viešasis administravimas. Naujasis viešasis administravimas. Viešojo administravimo perspektyvos. Išvada.

Ištrauka

Šiandieniniame gyvenime nenumaldomai greitai viskas keičiasi milžiniškais šuoliais, todėl būtina neatsilikti nuo šio tempo ir stengtis tobulinti kiekvieną sritį, kuri turi įtakos visuomenės gyvenimui. Taigi viešojo administravimo kaitos kryptys ir perspektyvos šiandien yra tikrai aktuali tema, kurią verta analizuoti.
Kyla klausimas, koks šiandieną turėtų būti viešasis administravimas, kaip reikėtų jį pagerinti, kad sugebėtų veikti efektyviai ir našiai, nenuviltų visuomenės ir galėtų patenkinti jos visokeriopus lūkesčius?
Tokie autoriai kaip T.Cooper, Ch.Pollitt, A.Linzey tradiciniame viešajame administravime įvardija tokia problemas kaip biurokratijos neefektyvumas, nelenkstumas, standartizuotą elgesį su piliečiais. Mokslininkai L.Terry, B.G.Peters pagrindinėmis problemomis "Naujojoje viešojoje vadyboje" įvardija tokias, kaip grėsmė demokratijai, jos vertybėms.
Analizuojant šią temą dėmesį reikėtų skirti viešųjų organizacijų struktūrai, jos vidiniam veiklos aparatui. Tikslas turėtų būti toks: viešojo administravimo kaitos krypčių poveikis biurokratijos aparatui ir nauda visuomenei.
Norint pasiekti tikslą reikia išanalizuoti tradicinį ir naująjį viešąjį administravimą, ryšį tarp jų, tiek tradicinio, tiek naujojo viešojo administravimo privalumus ir trūkumus, išsiaiškinti jo perspektyvas.
Taigi pirmajame skyriuje pristatomos viešojo administravimo kaitos kryptis, kaip jos keitėsi ir kodėl, kas lemia jų kaita.. Apžvelgiama kokius pranašumus ir trūkumus turi viena ir kita kryptis, analizuojama krypčių įtaka visuomenei. Antrame skyriuje analizuojamos viešojo administravimo perspektyvos, kaip jos suprantamos ir kas jas lemia.

"Dabartiniu laikotarpiu viešojo administravimo raida vyksta tradicinio arba senojo viešojo administravimo ir naujosios vadybos idėjų sandūroje. Ją stipriai veikia globalizacijos procesai bei naujosios informacinės technologijos. Šiuolaikinėje pasaulio bendruomenėje vykstantys socialiniai ir ekonominiai procesai neišvengiamai daro įtaką visų valstybių viešojo administravimo turiniui bei formai, ir todėl jo raidą lemia tiek valstybės viduje, tiek išorėje vykstantys procesai. Todėl viešojo administravimo kaitą daugeliu atvejų sąlygojo keletas išsiskiriančių veiksnių, kuriuos sąlygiškai galima suskirstyti į vidinius ir išorinius. Prie pirmųjų priskirtini ekonominiu racionalizmu bei moderniųjų informacinių technologijų taikymu pagrįsti naujieji vadybos metodai ir naujieji teisiniai santykiai. Išorinė įtaka viešajam administravimui pasireiškia įvairiomis globalizacijos formomis. Dauguma jų siejasi ir su naujų informacinių technologijų sparčia raida, pasaulinėmis organizacijomis ir kt." Taigi kaip matome viešojo administravimo kaitai įtaką daro daugelis veiksnių. Tačiau norint suprasti jo kaitą visų pirmiausia reikia išanalizuoti tradicinį viešąjį administravimą, nes jis yra pagrindas naujajam viešajam administravimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-01
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.25 KB
Autoriuskofii
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslekt. E. Stumbraitė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo administravimo kaitos kryptys ir perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • lekt. E. Stumbraitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą